امام جمعه تبریز: تندروهای آمریکایی و منطقه ای دنبال جنگ افروزی هستند

تبریز - ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش امنیت آفرینی ایران در منطقه و جهان، گفت: تندروهای آمریکایی و منطقه ای به دنبال طراحی نقشه جنگ افروزی و وارد کردن آمریکا به جنگ هستند تا به اهداف خود برسند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: همزمان با حضور نخست وزیر ژاپن در ایران ۲ نفتکش مورد حمله قرار گرفت که اتفاقاً یکی از آنها ژاپنی بود؛ در واقع برخی از تندروهای آمریکایی و منطقه ای تلاش می کنند امنیت و صلح را برای رسیدن به اهداف خود دچار مشکل کنند و به اهداف جنگ طلبانه خود برسند، غافل از اینکه ایران یکی از محورهای امنیت در دریای عمان و منطقه است.

وی افزود: ایران به امنیت منطقه به اندازه امنیت خود اهمیت قائل و بر این اساس به دنبال تامین امنیت به معنای واقعی و تامین منافع ملی کشور است؛ بسیاری از واردات و صادرات از طریق دریا و از دریای عمان انجام می شود و بر این اساس کشورمان همواره تلاش می کند مسیر دریای عمان امن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: ولی دشمنان انقلاب تلاش می کنند ایران را متهم حمله به نفتکش ها نشان دهند، اما اگر قرار باشد ایران تنگه هرمز را ببندد این کار را با انجام اعمال تروریستی انجام نمی دهد و به همین دلیل حمله به نفتکش ها اقدام تروریستی است که کشورمان آن را به شدت محکوم می کند.

وی همچنین با اشاره به ۲ نمونه از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در ۲ پنجشنبه پر افتخار که موجب فخر دلباختگان انقلاب شد، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با موضع گیری های ممتاز در دیدار با نخست وزیر ژاپن موجب تحقیر آمریکا و ترامپ و موجب عزت جهان اسلام شدند.

امام جمعه تبریز افزود: ساقط کردن پهپاد آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران در پنجشنبه گذشته توسط سامانه های ۱۰۰ درصد ایرانی بار دیگر قدرت بازدارندگی نظام مقتدر انقلاب اسلامی را آشکار کرد، طوری که ترامپ در پاسخ به خبرنگاران در خصوص نوع اقدامات آمریکا در خصوص این موضوع سردرگم بوده و پس از چندین نوبت پاسخ همراه با تردید، گفته بعید می دانم از سامانه ایرانی این اقدام انجام شده باشد یا تعمدی نبوده است که در واقع اقتدار ایران و سپاه را نشان می دهد.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه و گرامیداشت سالگرد شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش، گفت: شهادت شهید بهشتی یک روز پس از ترور مقام معظم رهبری انجام شد و به فرموده امام خمینی (ره) بهشتی مظلوم ماند و مظلوم زیست و خوار چشم دشمنان بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه قوه قضائیه رکن رکین امنیت در جامعه است، افزود: نهادینه شدن تقوی، بی طرفی و فرهنگ عدالت محوری بیشتر در قوه قضائیه، از ضروریات است.

وی یادآور شد: مهمترین الزام تحقق عدالت در قوه قضائیه این است که قوانین و ساختار عادلانه ایجاد بشود؛ بر این اساس هر چه قدر نظارت و آگاهی مردم در این خصوص بیشتر شود موجب می شود تا اجرای عدالت حتمی شود.

وی تاکید کرد: روحیه مجاهدت و مبارزه لازمه تحقق عدالت است و در اجرای سیاست های گام دوم انقلاب باید به تحقق عدالت توجه بیشتری شود؛ بر این اساس سرعت بخشی همراه با دقت در رسیدگی به پرونده ها، مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی و نظارت قاطع و استفاده از نیروهای انقلابی در دستگاه قضایی می تواند در دستیابی به اهداف دستگاه قضایی بسیار موثر باشد.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با قاچاق و مواد مخدر، اظهار کرد: همجواری ایران با افغانستان و پاکستان و تهاجم فرهنگی خاموش دشمنان و نقش برخی عوامل ساختاری و سیاسی و برخی عوامل فرهنگی و خانوادگی موجب شده است تا اعتیاد و مواد مخدر در ایران شیوع یابد.

حجت الاسلام آل‌هاشم افزود: اعتیاد جزو پنج آسیب اجتماعی کشور مطرح است و ۹۰ درصد مردم از شیوع مواد مخدر نگران هستند؛ البته ایران به عنوان پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر در سطح بین‌الملل مطرح است و اقدامات شایسته در پیشگیری اولیه، درمان و حمایت‌های اجتماعی انجام شده است.

۵ تیر روز جهانی مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعتیاد است و از یکم تا هفتم تیر ماه نیز در ایران بنام هفته مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نامگذاری شده است.

۳۰۹۳/‏۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =