امام جمعه مراغه: عقب نشینی آمریکا از مواضع خصمانه به دلیل توان دفاعی کشورمان است

مراغه- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به تهدیدهای اخیر دولت آمریکا علیه کشورمان گفت: عقب نشینی آمریکا از مواضع خصمانه به دلیل توان دفاعی و بازدارنده بالای ایران است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: با وجود تهدیدها و تحریم های آمریکا و بدخواهان نظام اسلامی، ما به دنبال جنگ نیستیم لیکن در صورت تعرض و تهدید کشورمان، آماده دفاع و جنگ هستیم.

وی ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته همواره نشان داده ایم که در صورت تجاوز و تعرض دشمن به خاک میهن اسلامی، پاسخی محکم و دندان شکن به آن خواهم داد.

وی اضافه کرد: توطئه ها، تهدیدها و تحریم های نظام استکباری و آمریکا علیه کشورمان و نظام اسلامی در سال های اخیر با تدابیر رهبری شکست خورده و از این پس نیز با شکست همراه خواهد بود.

خطیب جمعه مراغه با اشاره به سرنگونی پهباد آمریکایی توسط نیروهای مسلح کشورمان گفت: در ساقط کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا نشان دادیم که اجازه تعرض هیچ قدرتی را به حریم جمهوری اسلامی نخواهیم داد.

آیت الله پورمحمدی افزود: با وجود به زیرکشیدن این هواپیمای گران قیمت جاسوسی آمریکا، مقامات آن کشور به دلیل هراس از توان بازدارنده کشورمان از تهدید دست برداشته و مواضع خود را در این زمینه تعدیل کردند.

وی با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر نیز ادامه داد: اهتمام خانواده ها و آحاد مردم و مسئولان برای پیشگیری از پدیده شوم اعتیاد به مواد مخدر ضروری و حیاتی است.

وی اضافه کرد: خانواده ها و رسانه های گروهی حتی در فضای مجازی نیز نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد به مواد افیونی دارند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۷۴۸۷/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =