۳۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83363225
۰ نفر

برچسب‌ها

خطیب جمعه ایلام: ایران در دفاع از مرزهای کشور با کسی تعارف ندارد

ایلام- ایرنا- خطیب موقت نماز جمعه این هفته ایلام گفت: سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکانشان داد که جمهوری اسلامی ایران در بحث دفاع از مرزهای رسمی کشور با کسی تعارف و شوخی ندارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شمس الله سراج در خطبه‌های نمازجمعه ایلام افزود: شاید کشوری قبل از انقلاب می‌توانست چنین تجاوزی به ایران داشته باشد ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران دشمن باید بداند که نمی‌تواند هرکاری علیه ایران انجام دهند.

وی اقدام شجاعانه پدافند بکپارچه هوایی کشور را همچون سیلی محکمی به سران کشورهای حوزه خلیج فارس دانست و گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی در خاک ایران سبب ذلت حامیان این استکبار جهانی در منطقه شد و باید کشورهایی که بله قربان گوآمریکا هستند از این موضوع درس عبرت بگیرند.

وی افزود: آمریکا در برابر این کار ایران هیچ غلطی نکرد و ما نیز باید این موضوع را در مجامع بین‌المللی پیگیری کنیم تا تجاوز دیگری به حریم جمهوری اسلامی ایران صورت نگیرد.

امام جمعه موقت ایلام تصریح کرد: خارج شدن آمریکا از برجام و به دنبال آن تحریم‌های شدید علیه کشورمان سبب اتحاد ایران در برابر استکبار شد و تا نابودی کامل آمریکا مقاومت در برابر زورگویی‌های استکبار ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ملت ایران ادامه دارد، عنوان کرد: ملت ایران ادامه دهنده راه امام حسین (ع) هستند و از عزت و شرف خود در مقابل دشمنان دفاع می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه ایلام از موضع تهاجمی اخیر دولت و نظام در قضیه برجام تقدیر کرد و گفت: غنی سازی اورانیوم از سوی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به بدعهدی‌های اروپاییان باید زودتر انجام می‌شد.

وی اظهار کرد: از زمانی که تهدیدهای ایران آغاز شده و غنی سازی اورانیوم از سر گرفته شده آمریکا و اروپایی‌ها به تحرک افتاده و تقاضای مذاکره و برگزاری جلسه را دارند که این خاصیت موضع تهاجمی است.

حجت الاسلام صفرلکی همچنین خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات پیش رو، سبب اتحاد مردم می‌شود و این موضوع مهم باید باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود، و مردم نیز باید با آگاهی کاندید خود را انتخاب کنند.

وی همچنین به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود فعالیت‌های زیاد، این سازمان در حاشیه و در زیر سایه خیلی از ارگان‌ها قرار دارد و با بودجه بسیار کم در بحث مساجد و هیات‌ها کارهای بسیاری انجام داده است.

وی در ادامه با تبریک هفته قوه قضائیه و خدمات این مجموعه گفت: حرفهای امام راحل و شهید بهشتی نباید صرفاً به صورت مناسبتی از رسانه ملی پخش شود.

وی اضافه کرد: بلکه سخنان امام راحل به عنوان رهبر این انقلاب باید هر روز از رسانه ملی پخش شده و مردم رهنمودهای ایشان را با وضعیت امروز جامعه تطبیق داده و قضاوت کنند.

۷۱۷۱/‏۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =