۳۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 1574
کد خبر: 83363219
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیررسانه‌ای ایرباس: سفارش‌های ایران کماکان برقرارند

جاستین دوبن، مدیر روابط رسانه ای شرکت ایرباس در حاشیه برگزاری نمایشگاه هوایی پاریس امسال در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت که سفارش‌های ایران لغو نشده‌اند و هنوز رسما در دفتر فروش ایرباس قرار دارند.

مدیر روابط رسانه‌ای شرکت ایرباس در پاسخ به خبرنگار ایرنا در مورد وضعیت کنونی قراردادهای این شرکت با طرف‌های ایرانی و همچنین پشتیبانی فنی از هواپیماهای فروخته شده، گفت که قراردادهای بسته شده با طرف‌های ایرانی کماکان به صورت رسمی برقرارند و لغو نشده‌اند. حتی این سفارشات هنوز در فهرست فروش ایرباس هم به جای خود باقی هستند. با این همه، به جریان افتادن مجدد آنها منوط به لغو تحریم‌های آمریکا و یا صدور مجوزهای موردی است. دوبن گفت که در این صورت احتمالاً باید مجدداً مذاکراتی با ایران ایر و دیگر مشتریان ایرانی طرف قرارداد صورت پذیرد تا ببینیم که باید توافقات و قراردادهای پیشین را به همان صورت دنبال کنیم و یا بنا به شرایط روز تغییراتی در آن‌ها دهیم.

دوبن در پاسخ به این سوال که خدمات پشتیبانی و تامین قطعات هواپیما فروخته شده تا پیش از بازگشت تحریم‌ها در چه وضعیتی قرار دارند، گفت که به خاطر وضعیت کنونی تحریم‌ها تقریباً هیچ مجوزی برای صدور محصولاتی که نیاز به مجوزهای آمریکا دارند، صادرنمی‌شود. ما تا پیش از بازگشت تحریم‌ها دو فروند ایرباس ٣٣٠ و یک ایرباس ٣٢١ به ایران ایر تحویل دادیم و اگرچه در این چارچوب هیچ استثنایی در نظر گرفته نشده است، وقتی مسئله امنیت پروازی در میان باشد ایرباس یا هر شرکت دیگری برای صدور قطعاتی که به مجوز آمریکا نیاز دارند می‌تواند درخواست مجوزهای موردی کند. به این ترتیب این مجوزها به صورت موردی بررسی شده و در صورت صدور مجوز فروش قطعات ممکن می‌شود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha