محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا - خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر با تقدیر از اقدام به موقع سپاه در سرنگونی پهپاد امریکایی ، مبارزه جدی با سوداگران مرگ، اهتمام قوه قضاییه به اعتماد سازی عمومی از طریق افرایش کارایی این قوه، صرفه جویی در مصرف آب و برق و مقابله با سودجویان تاکید کردند.

بوشهر 

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا توسط سپاه پاسداران مایه افتخار، عزت و نشان از اقتدار ایران اسلامی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: این پهپاد فوق پیشرفته که خود آمریکایی ها ادعای رادار گریزی و سرنگون نشدن آن را داشتند در یکی از پایگاه های آمریکایی ها در منطقه پرواز و پس از عبور از تنگه هرمز به طرف چابهار وارد آب های ایران شد که با واکنش به موقع پدافند موردهدف قرار گرفت.

وی بیان کرد: آنها در نخستین ادعا اظهار داشتند که پهپاد سرنگون شده پهپاد "گلوبال هاوک" نیست و پهپاد دیگری است ولی در ادعای دیگر و جدید اشتباه ایران در هدف قرار دادن این پهپاد فوق پیشرفته را مطرح کردند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: پس از بازتاب های وسیع بین المللی، آمریکا مدعی شد این همان پهپاد فوق پیشرفته بوده که در آب های بین المللی مورد هدف واقع شده است.

وی گفت:  این اقدام سپاه نشان داد بدون شک اگر هواپیماهای جنگنده کشور متخاصم نیز به مرز ایران تجاوز کنند جنگنده آنها نیز به سرنوشت پهبادهای متجاور دچار می شوند.

وی یادآور شد: در تیر ماه سال ۶۷ وقتی هواپیمای مسافربری ایران در آب های داخلی مورد حمله موشکی ناو وینسس قرار گرفت و ۲۹۰ نفر از مسافران بی دفاع آن شهید شدند فرمانده این ناو ۲بار مورد تجلیل قرار گرفت.

صفایی بوشهری افزود: در این موضوع قدرت آمریکا تا چه حد بوده که به جای تقابل با هواپیماهای جنگی رو به هدف قراردادن هواپیمای مسافربری آورده بود.

خطیب نماز جمعه بوشهر در بخش دیگری از صحبت های خود با گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: انتظار می رود این مجموعه با برنامه ریزی، مدیریت و حرکت جهادی خود به حوزه تعمیق فرهنگ دینی کمکی شایان کنند.

وی همچنین با گرامیداشت روز جهانی مبارزه با موادمخدر افزود: پس از اشغال افغانستان به عنوان کشور تولید کننده بخشی از موادمخدر جهان کار توزیع و مدیریت این مواد خانمان سوز توسط آمریکایی ها و صهیونست ها صورت می گیرد.

صفایی بوشهری بیان کرد: در این زمینه ایران  با تلاش های گسترده خود بویژه از سوی نیروی انتظامی در این حوزه مبارزه بسیار قوی داشته است.

وی گفت: در ارتباط با موادمخدر انتظار مردم این است که قوه قضائیه به هیچ وجه از عوامل پخش و توزیع موادمخدر نگذرد و با آنها برخورد قاطع داشته باشد.

صفایی بوشهری ادامه داد: تلاش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف صیانت اجتماعی ستودنی و قابل تقدیر و انتظار می رود این مجموعه همچون گذشته در حوزه آسیب های اجتماعی نیز برنامه ریزی جدی داشته باشد.

۷۲۱۲

برازجان 

بوشهر –ایرنا- امام جمعه برازجان گفت : سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی در سرزمین ایران اسلامی اوج اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح در مقابل دشمنان بویژه آمریکایی هاست.

 حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های  نمازجمعه برازجان با اشاره به اقدام به موقع نیروی پدافند هوایی در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی در مرزهای ایران اسلامی افزود: این اقدام هشداری برای آمریکایی هاست که هرگونه تعدی و تجاوز به ایران اسلامی با برخورد قاطع روبرو خواهد شد.

وی اظهارداشت: پیام این اقدام این است که  مرزهای کشور خط قرمز ماست و به هرکشور متجاوزی پاسخ کوبنده ای خواهیم داد.

امام جمعه برازجان بااشاره به  شش تیر سال ۶۰ ترور رهبر انقلاب توسط منافقین و کوردلان نظام گفت: در این روز تروریست های وابسته به استکبار جهانی در روند ترور چهره های اصلی انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای را هدف اقدام تروریستی قرار دادند که برغم جراحات شدید تقدیر الهی بر این بود که نظام اوج سرافرازی خودش را با رهبری خردمندانه ایشان تجربه کند.

۷۲۱۳

گناوه 

گناوه- ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: سرنگونی پهپاد مدرن و گران قیمت کشور آمریکا توسط نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران هشداری جدی برای دشمنان و متجاوزانی بود که دست از پا خطا نکنند و فکر تجاوز به مرزهای سرزمین مقدس کشور را از سر خود بیرون کند.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: این پهپاد که از بزرگترین پهپادهای جهان بشمار می رود و هزینه ساخت و نگهداری آن ۲۲۰ میلیون دلار است وقتی در آسمان و فضای خاک جمهوری اسلامی قرار گرفت با چشمان تیزبین نیروهای مسلح مورد اصابت موشک هوا فضای سپاه قرار گرفت و با این اقدام شجاعانه جهانیان مات و مبهوت شدند.

وی گفت: برای همه دشمنان و جهانیان ثابت شده که ایران کشور قدرتمندی است و با تهدیدها و فشارهای حداکثری دست از توان موشکی برنخواهیم داشت.

وی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با آمادگی و هوشیاری کامل، قاطعانه از تمامیت ارضی خود دفاع می کند و دشمنان باید بدانند که مرزهای کشور خط قرمز هستند.

رکنی حسینی گفت: اقتدار، صلابت و پایمردی که در ملت غیور و نستوه ایران اسلامی وجود دارد هیچ دشمنی نمی تواند به مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خاک کشور عزیزمان تعرضی کند.

امام جمعه گناوه با گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود:  تیر ماه درتاریخ انقلاب اسلامی پرحادثه است که به شهادت رسیدن حضرت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش و ترور آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بدست منافقان از مهم ترین رویداهای بسیار سخت این ماه است.

وی گفت:  با درایت و مدیریت ۳۰ ساله رهبر مظعم انقلاب، نه تنها کشور بلکه جهان اسلام از این گنجینه الهی بهره مند شده است.

امام جمعه گناوه گفت: هفته قوه قضاییه فرصت بسیار مغتنمی و مهمی برای افزایش اعتماد و امید عمومی جامعه به دستگاه قضایی است.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه یکی از محورهای بیانیه گام دوم توسط رهبر معظم انقلاب عدالت و مبارزه با فساد است، افزایش کارآیی قوه قضاییه می تواند نقش بی بدیلی در افزایش اعتماد عمومی و توسعه عدالت و تحقق بیانیه داشته باشد.

رکنی حسینی با بیان اینکه قوه قضاییه در مبارزه و تلاش برای از بین بردن زمینه فساد وظیفه بسیار سنگینی دارد، گفت: این قوه باید قاطعانه با مفسدان اقتصادی که همانند زالو خون مردم را می مکند برخورد کند.

وی با اشاره به هفته صرفه جویی آب افزود: از مردم این شهرستان انتظار می رود که باتوجه به فصل تابستان در مصرف آب و برق مدیریت کنند.

امام جمعه گناوه گفت: باتوجه به بارندگی های خوب اواخر سال گذشته و اوایل امسال، مردم این شهرستان با کمبود آب روبرو هستند که مسئولان در حال تلاش و رفع این مشکل هستند.

۶۱۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =