۳۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1646
کد خبر: 83363061
۳ نفر
مسابقات المپیاد آماده جمعیت هلال احمر استان اردبیل پایان یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اتمام مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده (المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر) جمعیت هلال احمر این استان با معرفی تیم‌های برتر خبر داد.

به گزارش ایرنا، رامین معبودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۱۰ تیم از ۱۰ شهرستان استان اردبیل در ۲ بخش خواهران و برادران در این مسابقات شرکت کردند و هر تیم ۱۴ نفر بود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع بخش خواهران و برادران ۲۰ تیم و ۲۸۰ دانش آموز در این دوره از مسابقات شرکت کردند، اظهار داشت: آزمون المپیاد آماده شامل آزمون کتبی، اسکان اضطراری (چادر زنی)، خونریزی، پانسمان و بانداژ، پناهگیری و خروج ایمن، احیای قلبی و ریوی CPR، حمل مصدوم، اطفای حریق، شکستگی و آتل بندی و حمایت حیاتی پایه BLS بود.

وی گفت: تیم خواهران شهرستان گرمی و تیم برادران شهرستان نمین به عنوان نماینده استان اردبیل به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند و گرمی، سرعین و نمین به ترتیب تیم‌های برتر بخش خواهران و تیم‌های نمین، گرمی و خلخال عنوان سه تیم برتر بخش برادران را از آن خود کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه مراسم اختتامیه با حضور ناظر کشوری از استان قم برگزار شد، افزود: در بخش دوستی خواهران پارس آباد جام را از آن خود کرد و این جام در بخش برادران نیز به تیم نیر اهدا شد.

معبودی گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل چندمین بار است که در بحث پر کردن اوقات فراغت جزو دستگاه‌های برتر استان اردبیل شناخته شده و این کار جز به همت و مشارکت دانش آموزان و جوانان انجام شدنی نیست.

او ادامه داد: جمعیت هلال احمر پیشینیه تاریخی و بلندی در حوزه‌های مختلف دارد و جوانان و داوطلبان در پیشبرد اهداف این جمعیت نقش غیر قابل انکاری دارند.

معبودی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ خودامدادی در جامعه تشریح کرد: از دانش آموزان انتظار می‌رود که در دوره‌های آموزشی هلال احمر حضور یافته و آن را به خانواده‌های خود هم منتقل دهند.

فرماندار شهرستان نمین هم گفت: دوره‌های آموزشی جمعیت هلال احمر برای کمک به همنوعان در مواقع حساس و خطر قابل تقدیر است و امدادرسانی به همنوعان از کارهای بزرگ و مقدس است.

عاطف ناصری ادامه داد: برگزاری این دوره‌ها و المپیادها سبب ارتقای آموزشی و آمادگی بیشتر افراد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارهای جمعیت هلال احمر برای برگزاری المپیادها و امدادرسانی‌ها قابل تقدیر و قابل افتخار است، اظهار کرد: اعضای جمعیت هلال احمر، نجاتگران و امدادگران هر روز خود را آماده می‌کنند تا در مواقع لازم با آمادگی کامل به نوع دوستی و امدادرسانی بپردازند.

استان اردبیل جز ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی بر جای می‌گذارد.

این استان از ۵۰ هزار امدادگر آموزش دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه برخوردار است.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =