۳۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83363042
۱ نفر

برچسب‌ها

اصناف بیجار بیش از ۸۰ میلیون ریال به سیل زدگان کمک کردند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رئیس اتاق اصناف بیجار گفت: اصناف و بازاریان بیجار با حضور جدی در صحنه های یاری و همراهی، از ابتدای وقوع سیل تا به امروز بیش از ۸۰ میلیون و ۳۹۶ هزار ریال به مناطق سیل زده کشور کمک کردند.

اسدالله حاتم زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمک‌های نقدی و غیر نقدی اصناف و بازاریان بیجاری برای یاری رسانی به مردم سیل زده و کاهش برخی از نیازهای اساسی آنها، با همکاری بسیج اصناف به ۸۰ میلیون و ۳۹۶ هزار ریال رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این کمک ها شامل وجه نقد و تعداد قابل توجه ایی اقلام دیگر همچون پتو، لباس، کفش، برنج، شکر و غیره است اضافه کرد: از همان روزهای ابتدایی وقوع سیلاب در کشور، اصناف و بازاریان بیجاری همزمان با سراسر کشور در مراحل مختلف و بصورت خودجوش، در مناطق سیل زده حضور یافتند.

حاتم زاده گفت: حضور به موقع و جهادی اصناف، بازاریان و بخصوص صنف تعمیرات لوازم صنعتی و خانگی برای رفع نیازهای فنی، تعمیر ماشین آلات، تعمیر منازل و جمع آوری کمک‌ها محور اصلی فعالیت‌های در مناطق سیل زده بوده است.
رئیس اتاق اصناف بیجار افزود: اصناف بیجاری در یاری رسانی به مردم آسیب دیده چه در زلزله کرمانشاه و چه در سیل شمال کشور، همواره پرچم دار این حرکت مردمی بوده‌اند و این حضور جهادی در صحنه عمل، سابقه ایی درخشان دارند.

وی اظهار داشت: یکی از نقاط مهم و کانون توجه اصناف و بازاریان برای کمک به مردم سیل زده، احیا دوباره اصناف آسیب دیده از سیل در این مناطق بوده است تا مردم آسیب دیده در تامین مایحتاج خود در شهر سرگردان نباشند.
حاتم زاده بار دیگر با اشاره به اینکه اصناف که در مشارکت در اموری مانند سیل، زلزله و یاری رسانی به مردم سابقه درخشانی دارند، گفت: اتاق اصناف ایران از ابتدای وقوع سیلاب ستاد مرکزی خود را تشکیل و کمک‌ها از سراسر کشور به مناطق سیل زده ارسال کرده است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با بیش از هشت هزار واحد صنفی در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع است.

۹۹۴۳ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =