خانه های بهداشت سیار گسترش می یابد

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان ، کوهرنگ ، کیار و دهستان دستگرد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از برنامه ریزی وزارت بهداشت برای توسعه خانه بهداشت سیار در مناطق عشایرنشین خبر داد.

علی کاظمی باباحیدری روز جمعه در پایان دیدار سفر معاون وزیر بهداشت به شهرستان‌های فارسان، کوهرنگ، اردل و کیار در گفت و گو با ایرنا افزود: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راهکارهای توسعه خدمات درمانی در مناطق عشایری را، استفاده از خانه‌های بهداشت سیار اعلام کرد.

به گفته وی، بر این اساس قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مناطق عشایری استان، از ایجاد ۳۰ خانه بهداشت سیار در این مناطق برای خدمت رسانی به مردم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

کاظمی یادآور شد: براساس اعلام نظر معاون وزیر بهداشت، در این خانه‌های بهداشت که در زمان استقرار عشایر کوچرو در منطقه دایر خواهد شد، همانند شبکه‌های بهداشت دائمی در نقاط شهری و روستایی به مردم خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر معاون وزیر بهداشت به استان، تکمیل شبکه بهداشت کوهرنگ که ۱۷ سال به طول انجامیده است با حضور وزیر بهداشت در تهران پیگیری می‌شود تا اعتبارات لازم برای این شهرستان اختصاص یابد.

کاظمی گفت: طرح توسعه فارسان در سفر معاون وزیر مورد بحث قرار گرفت و با توجه به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار موجود، قرار شد تا اعتبارات بیشتری برای تجهیز کامل این بیمارستان به چهارمحال و بختیاری اختصاص یابد.

به گفته وی، یکی از نیازهای بخش درمانی و بهداشتی در این استان افزایش ساعت خدمت رسانی در مراکز بهداشتی است که قرار است بزودی در این زمینه تصمیم گیری شود تا شیفت های بعداز ظهر تا بیش از ساعت ۲۰ ادامه یابد و نیروهای طرحی بخش بهداشت و درمان نیز در مناطق محروم مورد تمدید قرار می گیرد.

کاظمی، ایجاد بیمارستان های " درمان بستر " را از دیگر مصوبات سفر معاون وزیر بهداشت به استان اعلام کرد و گفت: وزارت بهداشت برای ایجاد مرکز درمان بستر در بخش میانکوه با تعداد تخت بیمارستانی موافقت کرد.

به گفته وی، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی نیز از سوی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفت و این مساله با حضور وزیر بهداشت در تهران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: ایجاد رادیولوژی در بخش های بازفت و صمصامی دیگر مصوبات این سفر بود و در نیمه نخست امسال نیز بخش دیالیز شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری بزودی فعال خواهد شد.

کاظمی بیان داشت: در این دیدار از وزارت بهداشت و درمان درخواست شد هزینه های اعزام بیمارستانی در مناطق محروم حذف شود چرا که برخی از بیماران هزینه پرداخت اعزام بیمار به بیمارستانهای بزرگ تر را ندارد.

به گفته وی، بدهی داروخانه های مناطق محروم رفع می‌شود و وزارت بهداشت و درمان قرار است تامین دارو در مناطق کمتر توسعه یافته چهارمحال و بختیاری را برعهده بگیرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۲۳ هزار نفر جمعیت عشایری دارد که در پاییز به خوزستان و در ابتدای بهار در چهارمحال و بختیاری استقرار می یابند.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =