تیم های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شدند
تیم ملی کانادا

تهران- ایرنا- تیم های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان مشخص شدند.

در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ در فرانسه؛ تیم‌های هلند با کانادا، کامرون با نیوزیلند از گروه پنجم و سوئد با آمریکا و تایلند با شیلی از گروه ششم به مصاف یکدیگر رفتند.

هلند در دیدار با کانادا با برتری ۲ بر ۱ موفق شد با کسب ۹ امتیاز صعود خود را به دور بعد قطعی کند.

همچنین کامرون در بازی با نیوزیلند با نتیجه ۲ بر یک این دیدار را به نفع خود به پایان برد اما با کسب ۳ امتیاز در جایگاه سوم این گروه قرار گرفت و بدین ترتیب کانادا با بدست آوردن ۶ امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

در ادامه بازی‌ها آمریکا با برتری ۲ بر صفر در دیدار با سوئد و کسب ۹ امتیاز به مرحله بعد صعود کرد. علاوه بر آن دیدار شیلی و تایلند با نتیجه ۲ بر صفر به پایان رسید و شیلی با ۳ امتیاز در جایگاه سوم این گروه قرار گرفت. بنابراین سوئد نیز موفق شد به عنوان دومین تیم با ۶ امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

با این اوصاف تیم‌های نروژ، استرالیا، انگلیس، کامرون، فرانسه، برزیل، اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، چین، هلند، ژاپن، آلمان، نیجریه، سوئد و کانادا به مرحله یک هشتم نهایی قدم گذاشتند.

به جز ۲ تیم اول هر گروه، چهار تیم سوم برتر گروه‌های مختلف نیز جواز حضور در مرحله بعد را پیدا کردند.

اولین بازی مرحله یک هشتم نهایی نیز روز شنبه بین تیم‌های نروژ و استرالیا برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها از روز ۱۷ خردادماه در ۹ شهر فرانسه و در قالب ۶ گروه با حضور ۲۴ تیم آغاز شده است. مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات نیز تیم آمریکا است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =