۳۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 83362888
۰ نفر

برچسب‌ها

سیاست صندوق کارآفرینی امید در شناور  بودن بودجه است

کرمان - ایرنا - مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت : در دریافت تسهیلات کارافرینی کاری که صندوق انجام داده این هست که برای هر شهرستان درصد خاصی را در نظر نگرفته بلکه تسهیلات را به صورت شناور قرار داده است.

به گزارش ایرنا یوسف پور واجد پنجشنبه شب در نشست شورای اداری این صندوق در شهرستان بم افزود: در بحث تسهیلات روستایی استان بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان ابلاغ شده که تاکنون ۶۰ درصد آن را جذب کرده ایم.

به گفته پورواجد نشست های شورای اداری صندوق کارافرینی امید هر ماه در یک شهرستان برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این نشست ها نیز آشنایی همکاران با نقاط ضعف، قوت و نحوه عملکرد یکدیگر در راستای بومی سازی اشتغال است.

وی گفت: صندوق امید در بحث اشتغال بمدت دوسال در حوزه روستایی ورود کرده است و شهرستان بم بدلیل پتانسیل خوبی که در حوزه کشاورزی، گلخانه، بسته بندی و صنایع تبدیلی خرما، گردشگری، بوم گردی و خدمات دارد پذیرای اجرای این طرح‌ها بوده است.

مدیرکل صندوق امید ادامه داد: به طور مثال شهرستان بم با توجه به ظرفیت‌های خوبی که دارد تاکنون ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جذب کرده است و اگر ما در ابتدا درصد برای بم درنظر می‌گرفتیم مطمئناً این مبلغ کمتر می‌شد اما بدلیل اینکه بودجه شناور بوده است توانسته‌اند مبلغ بیشتری را جذب کنند و برخی شهرستانها حتی بودجه اولیه را هم جذب نکردند.

پور واجد تصریح کرد: باتوجه به سیاست ما در شناور بودن بودجه و با توجه به توان منطقه تاکنون سه طرح مشارکتی از جمله طرح کوره آجرپزی به مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، خدمات گردشگری (تالار) به مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و طرح سردخانه به مبلغ ۴۵۰ تومان توانسته تسهیلات جذب کنند.

وی بیان کرد: سقف طرح‌های روستایی چهار میلیاردتومان و به صورت تنفس دوره‌ای متفاوت و بازپرداخت هفت ساله است که این شرایط برای مناطق مرزی چهار درصد و غیرمرزی ۶ درصد است.

مدیر کل صندوق کارآفرین امید استان ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه با اداره ورزش و جوانان و کمیته امداد خاطر نشان کرد: طرح‌های ما در حوزه ورزش ۲۰ درصد و در حوزه جوانان به افراد زیر ۳۵ سال تسهیلات لازم پرداخت شده است

وی عنوان کرد: طی انعقاد تفاهم نامه با معین‌های شهرستان که در شهرستان بم مجموعه کرمان خودرو است در حوزه اشتغال به همان میزانی سپرده گزاری از سوی معین شهرستان انجام شده از سوی صندوق امید هم مبلغی اختصاص یافته و در طول مدت ۲ سال همکاری با این مجموعه خودروسازی افرادی در حوزه اشتغال معرفی شدند.

پور واجد افزود: طرحی که صندوق در پیش رو دارد ورود به صندوق‌های خرد محلی و زنان سرپرست خانوار است که ۱۵ صندوق خرد محلی در منطقه شرق استان در حال فعالیت هستند.

مدیر کل صندوق کارافرین امید در پایان درخصوص تسریع در امر پرداخت تسهیلات گفت: فرایند دریافت تسهیلات را قانون در اختیار ما گذاشته و از ابتدای تشکیل پرونده تا پرداخت تضمین حدود ۳ ماه زمان نیاز است و اگر یک روز دیرتر این چرخه طول بکشد طبق قانون این صندوق ۲ درصد ملزم به پرداخت جریمه می‌شود.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است.

۹۹۱۲/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =