۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۹
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83362830
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور ویزا از نجف به ایران به پنج هزار در روز افزایش می یابد

ایلام- ایرنا- کاردار اقتصادی ایران در نجف گفت: پیش بینی می شود صدور ویزا از نجف به ایران به بیش از پنج هزار نفر در روز برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عارف عباسی روز پنجشنبه در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و رییس اتاق بازرگانی استان اظهار داشت: اکنون روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ ویزا از استان نجف در کشور عراق برای سفر به ایران صادر می شود که در ماه اینده این آمار ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: با توجه به مسافت کم و همچنین امنیت بالای جمهوری اسلامی ایران عراقی ها رغبت زیادی برای سفر به کشور ما دارند.

کاردار اقتصادی ایران در نجف ادامه داد: کوتاهی مسافت موجب استقبال عراقی ها برای سفر به ایران و انجام خرید، تفریح و گردشگری و توریسم درمانی شده است.

عباسی تاکید کرد: حضور گردشگران عراقی در استان ایلام موجب تقویت صنعت گردشگری استان و بهبود فضای کسب و کار و تحول در این زمینه می شود، عراقی ها خواستار مشارکت در امر سرمایه گذاری در استان ایلام هستند.

وی افزود: باید تلاش شود علاوه بر رونق گردشگری با حضور عراقی ها، کارخانه ها و واحدهای تولیدی استام و سایر ظرفیت های اقتصادی ایلام به سرمایه گذاران عراقی معرفی شوند.

وی ادامه داد: اکنون چندین اژانس مسافرتی عراق برای بازدید و بررسی بخش های خصوصی گردشگری ایران به استان ایلام سفر و از هتل ها و مناطق گردشگری ایلام بازدید کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد که تداوم همکاری ها و بازدید ها منجر به معرفی ظرفیت های ویژه اقتصادی ایران به ویژه استان ایلام به گردشگران و سرمایه گذاران عراقی شود.

به گزارش ایرنا، روزانه بیش از شش هزار زایر ایرانی برای سفر به عتبات عالیات از طریق مرز مهران به کشور عراق سفر می کنند و در چند ماه اخیر شمار گردشگران عراقی به استان ایلام نیز افزایش یافته است.

مرز بین المللی مهران در فاصله ۹۵ کیلومتری مرکز ایلام دارای مزیت امنیت و کوتاهی مسافت به مرکز عراق است.

۷۱۷۷/‏۶۱۱۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =