رسانه های چین: ایران با قدرت از مرزهایش دفاع می کند

پکن- ایرنا- رسانه های چین ضمن بازتاب سقوط یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، گزارش کردند که ایران با قدرت از مرزهایش دفاع می کند.

خبرگزاری شینهوا روز جمعه گزارش کرد از دیدگاه ایران اقدام به ساقط کردن این پهپاد که وارد حریم مرزی این کشور شده است پیام روشنی است مبنی بر اینکه تهران می تواند با قدرت از مرزهایش دفاع کند.

گزارش حاکی است که پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک آمریکا طبق مستندات ایران در استان هرمزگان و زمانی که وارد حریم هوایی ایران شده بود هدف قرار گرفته است.

همزمان روزنامه گلوبال تایمز ارگان حزب حاکم چین هم نوشته است ایران به این شکل اعلام کرده است که برای دفاع از حریم هوایی و مرزهای خود تعلل نخواهد کرد و هر تجاوزی را با اقتدار پاسخ خواهد داد.

این نشریه می افزاید که از زمانی که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ماه می سال گذشته اعلام کرد از برجام خارج می شود، تنش ها میان آمریکا و ایران افزون شده است.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ هم نوشته است که آمریکا فقط به خروج از این توافق بین المللی بسنده نکرده بلکه فشار حداکثری را با تحریم ها بر اقتصاد ایران وارد کرده و همزمان نیروهای نظامی و تجهیزات به منطقه اعزام کرده است.

نشریه تاکید می کند کشورهای مختلف جهان از جمله چین، روسیه و اروپا ضمن نگرانی از فزاینده بودن تنش ها، خواستار اجتناب از هر درگیری نظامی شده اند.

رسانه های چین ضمن انعکاس گسترده خبر خاطر نشان کرده اند که تنش ها میان ایران و آمریکا باعث نگرانی جامعه بین المللی شده است و بسیاری کشورها به دنبال پادرمیانی برای حل مساله و کاستن از اختلافات هستند.

پیش از این مقام های ارشد چین از جمله "وانگ یی" وزیر خارجه چین از آمریکا خواسته بودند که بجای اعزام نیرو به منطقه و تشدید بی ثباتی در خاورمیانه، راهبرد خویشتنداری پیشه کرده و برای تثبیت اوضاع و حراست از صلح و امنیت خاورمیانه گام بردارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =