فرماندار جاسک از اقتدار سپاه در سرنگونی پهباد آمریکایی قدردانی کرد

بندرعباس- ایرنا- فرماندار جاسک و رییس شورای تامین شهرستان جاسک از اقدام شجاعانه وقاطعانه وپاسخ به موقع پدافند هوا فضا  سپاه پاسداران  جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای آبی وهوای و زمینی  و سرنگونی پهپاد جاسوسی متجاوزگر درسواحل جاسک تشکر و قدردانی کرد.

محمد رادمهر عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هرگونه تجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی را محکوم می کنیم.

وی ابراز داشت: با اقتدار و با شجاعت در مقابل تجاوزگران خواهیم ایستاد وپاسخ انهارا خواهیم داد.

بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یکی از دوربرد ترین پهپادهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا بنام «گلوبال هاوک» بعد ازتعرض به آبهای سرزمینی و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در سواحل روستای کوه مبارک بخش مرکزی شهرستان جاسک توسط نیروهای پدافند هوافضا سپاه پاسداران سرنگون شد.

گلوبان هاوک یا ار کیو ۴۰ پهپاد ساخت شرکت نورثروپ گرومن است که توسط نیروی هوایی ایالات متحده و نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان یک هواپیمای شناسایی کار برده می‌شود.

این پهپاد ۲۲۲ میلیون دلاری با مداومت پروازی ۲۸ ساعت سرعتی معادل ۵۷۵ کیلومتر بر ساعت و برد پروازی ۱۴ هزار کیلومتر دارد و می‌تواند در ارتفاع ۱۸ هزار و ۲۲۸ پرواز کند.

این پهباد قادر است محوطه‌ای به مساحت ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع را در یک روز اسکن و نقشه برداری کند و اطلاعات خود را با استفاده از تجهیزات ارتباطی با سرعت ۵۰ مگابایت بر ثانیه ارسال کند.

گلوبال هاوک که دارای سه ارابه فرود جمع شونده و دو چرخ است، در قسمت جلوی بدنه (روی بدنه) دارای یک انتن بزرگ ارتباط ماهواره‌ای است که باعث برامدگی در قسمت جلوی بدنه می‌شود.

این پهپاد قول پیکر دارای مخازن سوخت داخلی در درون بال و بدنه است و از یک موتور توربوفن بهره می‌برد که بر روی هواپیماهای تجاری‌ای ار جی ۱۴۵ برزیلی نیز نصب شده‌است.

۹۸۸۷/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =