۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83362770
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایندگان رسانه های یزد با تولید محتوا در پیشگیری از وقوع جرم  همکاری کنند

یزد - ایرنا- معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری یزد گفت: نمایندگان رسانه های گروهی در اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم نقش موثری در استان دارند، آنها با تهیه و تولید محتوا نسبت به ایفای رسالت تاریحی و اجتماعی خود برای تنویر افکار عمومی با مسئولان نهادهای ذی ربط همکاری کنند.

محمدحسین رحیمی‌زاده روز پنجشنبه در آستانه هفته قوه قضائیه (اول الی هفتم تیرماه) در نشستی با خبرنگاران افزود: رسانه‌ها می‌توانند با تولید مطالب مفید و تقویت بعد نظارتی، با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در پیشگیری از وقوع جرائم پیشگام باشند.

وی ادامه داد: تاکنون شاهد همکاری و تعامل خوب رسانه‌های گروهی با دادگستری و معاونت پیشگیری بودیم و برای ارتقای موفقیت‌ها باید فعالان این بخش همچنان نسبت به ارائه مطالب و همکاری اقدام کنند.

این مسئول قضایی گفت: حدود ۸۰ درصد برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی است و رسانه‌های در تحقق طرح‌ها نقش اساسی دارند و با اطلاع رسانی دقیق در عرصه پیشگیری از وقوع جرائم حمایت کنند.

رحیمی زاده خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۷ در موضوع خانواده حدود ۳۰۰ پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شد که با برگزاری ۱۷۹ دوره طرح آئینه برای طرف‌های پرونده‌ها، تنها هزار و ۲۰۰ مورد پیگیر روند قضایی شدند.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =