۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83362757
۰ نفر
توکیو: بمب افکن های روسی حریم هوایی ژاپن را نقض کردند

پکن- ایرنا- وزارت دفاع ژاپن می گوید دو بمب افکن TU-۹۵ روسیه صبح روز پنجشنبه وارد حریم هوایی ژاپن در آبهای ساحلی استان اوکیناوا واقع در جنوب غربی این کشور شدند.

به گزارش تلویزیون ژاپن، پس از آنکه بمب افکن های روسی به حریم هوایی ژاپن تجاوز کردند جت های جنگنده نیروی دفاع از خود ژاپن به پرواز در آمدند و یک اخطار رادیویی ارسال کردند و ۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه بعد این هواپیماها حریم هوایی ژاپن را ترک کردند.

گزارش حاکی است بمب افکن ها بسوی شمال حرکت کردند و یکی از آنها حدود ساعت ۱۰:۲۲ دوباره در آبهای جزیره هاچیجوجیما، واقع در جنوب توکیو، وارد حریم هوایی ژاپن شد.

خلبان های نیروی دفاع از خود ژاپن یک اخطار رادیویی دیگر دادند و این هواپیما یک دقیقه و ۵۶ ثانیه بعد از حریم هوایی ژاپن خارج شد.

وزارت دفاع ژاپن پیشتر گفته بود در سال ۲۰۱۸ میلادی، جت های جنگنده نیروی هوایی این کشور ۹۹۹ بار برای مقابله با هواپیماهای ناشناسی که به حریم هوایی ژاپن نزدیک می شدند به پرواز درآمدند و این تعرض ها را دفع کردند.

بر اساس این گزارش ۶۳۸ پرواز برابر با ۶۴ درصد مجموع پروازها، در مقابله با هواپیماهای چینی بوده است، شمار پروازها در مقابله با هواپیماهای روسی نیز با ۳۴۳ مورد برابر با ۳۴ درصد کل پروازها بوده است که در رده دوم قرار می گیرد.

رسانه های ژاپنی از اینکه بارها جنگنده ها و هواپیماهای شناسایی چینی و روسی وارد محدوده دفاعی این کشور شده اند انتقاد کرده اند اما پکن و مسکو این پروازها را مغایر با قوانین بین المللی ندانسته و می گویند وارد قلمرو ژاپن نشده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =