۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83362750
۰ نفر

برچسب‌ها

مرحله استانی مسابقات آماده در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین گفت: مرحله استانی مسابقات آماده (المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر) با حضور ۱۶ تیم از دختران و پسران برگزار شد.

حسن آصفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت‌ها با حضور تیم‌های برگزیده شهرستان‌ها در روزهای ٢٩ و ٣٠ خردادماه با حضور ١١٢ نفر در قالب هشت تیم از دختران و هشت تیم از پسران در بوستان ملی باراجین برگزار شد که در نهایت تیم‌های برتر استان در ۲ بخش دختران و پسران برای شرکت در مرحله کشوری مسابقات آماده مشخص شدند.

وی اضافه کرد: هدف از برپایی این دوره‌های آموزشی برای دانش آموزان، افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم‌های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش آموزان و ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارت‌های کارگروهی برای مقابله با خطرات است.

آصفی ادامه داد: دانش آموزان در این مسابقات که نوعی تمرین عملی در محیطی دوستانه و سرشار از شور و نشاط بود، آمادگی خود را برای روزهای پر مخاطره مورد آزمایش و سنجش قرار دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین افزود: این مسابقات با سرفصل‌های آزمون کتبی و آزمون عملی شامل ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی، ریوی، خونریزی و پانسمان و باندپیچی، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، پناهگیری و خروج ایمنی، اطفا حریق و حمل مصدوم برگزار شد.

۷۳۸۸*۶۱۰۱