از ساماندهی قاچاق معکوس دارو تا پرداخت بدهی بیمه ها

کرمانشاه- ایرنا- روسای دانشگاه های علوم پزشکی منطقه سه کشور برای بهبود وضعیت خدمات رسانی در حوزه سلامت، خواستار وصول مطالبات از بیمه ها شدند و یکی از چالش ها و دغدغه های خود را بدهی بیمه ها به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کردند.

به گزارش ایرنا؛ رؤسای دانشگاه‌های کلان منطقه سه کشور در نشست روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر بهداشت و سرپرست سازمان غذا و دارو در کرمانشاه چالش ها و مشکلات خود را به اطلاع معاون وزیر گذاشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در این نشست گفت: در شرایط کنونی نیازمند از خودگذشتگی بوده و باید تلاش کنیم مشکلات را از پیش رو برداریم.

دکتر رشید حیدری مقدم افزود: پیشنهاد می‌شود توزیع داروهای کمیاب و راهبردی در مدیریت رئیس قطب در منطقه قرار بگیرد که در مواقع ضروری قابلیت دسترسی به آن بیشتر باشد.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز گفت: از مشکلات اساسی دانشگاه‌های علوم پزشکی مطالبات از بیمه‌های درمانی می‌باشد که دانشگاه‌ها را از نظر مالی با چالش بزرگی روبرو کرده است.

دکتر وحید یوسفی نژاد افزود: پیشنهاد می‌شود داروها در قطب به صورت واحد رصد و مدیریت گردد تا کمبودها را بتوان در استان‌های همجوار مرتفع کرد.

او از چالش‌های اساسی در استان کردستان را قاچاق معکوس دارو دانست و گفت: این موضوع یک تهدید محسوب می‌شود و نیاز به حمایت سازمان های دیگر دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در ادامه این نشست گفت: افزایش نیافتن تعرفه‌ها عامل بی انگیزگی پزشکان است و دیرکرد در پرداخت کارانه ها موجب شده پزشکان رغبتی برای کار کردن در مراکز دولتی نداشته باشند.

دکتر محمد کریمیان افزود: از دیگر چالش‌های ما بحث خرید تجهیزات سرمایه‌ای و پروژه‌های نیمه تمام است که بایستی چاره اندیشی شوند و نیز دستورالعمل ویژه ای در بحث قاچاق معکوس تدوین شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز در پایان این نشست گفت: ️ انتظار می‌رود با همکاری‌های در حال انجام در حوزه قطب سوم اقدامات اصلاحی در راستای ارتقاء فرآیند خدمت رسانی صورت گیرد.

دکتر فرید یوسفی افزود: توقع داریم با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر اسدآباد و حادثه خیز بودن آن نسبت به توزیع نیروی متخصص مورد نیاز و تجهیزات لازم اقداماتی صورت گیرد.

این نشست یک روزه یا حضور معاون وزیر بهداشت و سرپرست سازمان غذا و دارو برگزار شد.

۳۰۳۳/۸۰۶۶