۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83362706
۰ نفر

برچسب‌ها

مالباختگان شرکت هرمی وی کاپیتال به دادگستری بانه مراجعه کنند
سعید عباسی رئیس دادگستری بانه

سنندج - ایرنا - رئیس دادگستری بانه گفت: دادگستری و دادسرا تنها مرجعی است که می توانند به موضوع کلاهبرداری شرکت سرمایه گذاری وی کاپیتال رسیدگی کنند بنابراین مالباختگان باید به این مراجع قضایی مراجعه و شکایت خود را اعلام کنند.

سعید عباسی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بانه با اشاره به آمادگی دادگستری شهرستان برای رسیدگی به شکایات مالباختگان شرکت هرمی وی کاپیتال افزود: مالباختگان در صدد وصول سرمایه خود از اشخاص بالا دستی هستند که این موضوع مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه دادگستری و دادسرا تنها مرجع رسیدگی به شکایت هستند، اظهار داشت: عده ای از شهروندان با انگیزه کسب سود بیشتر در این شرکت هرمی سرمایه گذاری کرده اند که سایت این شرکت از هفته گذشته از دسترس خارج شده و تعدادی از مردم مالباخته شده اند.

عباسی اضافه کرد: دادگستری وظیفه دارد به این موضوع رسیدگی کند البته بیشتر اشخاصی که در این شرکت سرمایه گذاری کردند مالباخته هستند و افرادی هم که برای این شرکت فعالیت می کردند و سود هم برده اند متهم هستند و با آنها برخورد قانونی می شود.

وی با بیان اینکه موضوع مالباختگان از طریق دادسرا و پلیس فتا در حال پیگیری است، یادآور شد: تعدادی از متهمان این پرونده دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شده اند.

سایت شرکت هرمی وی کاپیتال که یک شرکت سرمایه گذاری کانادایی است در چند ماه اخیر توسط افرادی در بانه عضو گیری کرده بود، این سایت در شهرستان بانه بیش از ۱۰۰ سرشاخه (لیدر) داشته که با تبلیغات گسترده برای این سایت عضو گیری می کردند.

برخی از شهروندان برای عضویت و سرمایه گذاری در این سایت اموال و زیور آلات خود را فروخته اند.

سایت وی کاپیتال از پنجشنبه هفته گذشته از دسترس خارج شده و اعضا به آن دسترسی ندارند، این سایت در آخرین پیام خود نوشته بود اینجا جای ایرانی ها نیست و از سایت خارج شوید.

سایت شرکت وی کاپیتال سرشاخه های زیادی در سراسر کشور داشته اما بیشتر اعضای این سایت شهروندان بانه ای هستند که اکنون مالباخته شده اند.

بیشتر کسانی که در شرکت هرمی وی کاپیتال سرمایه گذاری کرده اند جز طبقه متوسط و متوسط به پایین جامعه هستند که به طمع دریافت سودهای وسوسه انگیز فریب خورده اند، در چند روز اخیر تعدادی از سرشاخه های اصلی توسط پلیس و دستگاه قضایی بانه دستگیر شده اند.

شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =