۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83362610
۰ نفر
۵۵ هزار مترمربع از روستاهای مراغه در حال آسفالت ریزی است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از آسفالت ۵۵ هزار مترمربع از معابر اصلی و فرعی روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر عملیات آسفالت ریزی در ۶ روستا انجام می شود که در صورت تامین اعتبارات لازم معابر اصلی و فرعی هشت روستای دیگر هم زیرسازی و آسفالت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنج شنبه در بازدید از عملیات آسفالت ریزی روستاهای شهرستان افزود: در صورت تأمین اعتبار ۱۰۰ هزار مترمربع از معابر اصلی و فرعی روستاهای مراغه با اعتباری بالغ بر ۶.۵ میلیارد تومان آسفالت ریزی خواهد شد.
وی افزود: مشارکت دستگاه‌های متولی به خصوص بخشداری و دهیاری‌ها، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، اداره برق در این پروژه‌ها ضروری است.
وی به عملیات آسفالت ریزی روستا طالبخان از توابع بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: سطح آسفالت این روستا ۱۰ هزار مترمربع بوده که زیرسازی و پخت و پخش آسفالت توسط دهیاری و قیر یارانه ای از سوی بنیاد مسکن تأمین شده است.
وی اضافه کرد: علویان، تازه کند قشلاق، طالبخان، حاجی کرد، صومعه سفلی و کرمجوان از جمله روستاهایی هستند که در حال حاضر عملیات زیرسازی و آسفالت آنها در حال اجراست.
شکری، رسیدگی به مشکلات عمرانی و اساسی روستاها را وظیفه دولت و دستگاه‌های متولی عنوان کرد و گفت: عمران و آبادانی روستاها از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است و باید تمامی دستگاه‌های اجرایی در این خصوص تلاش کنند.
وی ادامه داد: مشارکت مردمی در روستاها موجب اجرایی تر شدن پروژه‌ها و تأمین اعتبارات دولت می‌شود و از این رو باید در روستاها دهیاری‌ها نسبت به جذب مشارکت‌های مردمی اقدام کنند.
شهرستان مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.
این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =