۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83362600
۰ نفر
۵۱ هزار پرونده در پزشکی قانونی لرستان بررسی شد

خرم اباد - ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در سال گذشته ۵۱ هزار پرونده در پزشکی قانونی استان بررسی شده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا نظیفی ظهر روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در سالن جلسات دادگستری لرستان بیان کرد: لرستان هفتمین استان پرحاشیه در رتبه غرق شدگی است.

وی با بیان اینکه امسال ۱۵ نفر در آب های استان جان خود را از دست داده اند، اظهار داشت: ۳۲ نفر در سال گذشته در این استان غرق شدند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در مرکز استان ساختمان اداری و سالن تشریحی داریم که از لحاظ خدمات و تجهیزات یکی از بهترین سالن‌های تشریح در کشور است.

وی عنوان کرد: یک مرکز دادپزشک در محل قبرستان خضر ایجاد کرده‌ایم و کلیه اجسادی که بحث جنایی ندارند مستقیماً وارد آن مرکز می‌شوند و چنانچه حس کنند بحث جنایی دارد به مرکز گلدشت برای کالبد شکافی ارجاع می‌یابد.

وی تصریح کرد: طی سال ۹۷ بیش از ۵۱ هزار پرونده را در پزشکی قانونی بررسی کرده‌ایم که حوادث رانندگی و نزاع بیشترین آمار را در این پرونده‌ها دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با تاکید بر اینکه بیش از ۵۵ درصد کل مراجعان در این ۲ بحث حوادث رانندگی و نزاع است که قابل فرهنگ سازی و کاهش است، افزود: در مورد فوتی‌های ناشی از تصادفات، ۴۲.۹ درصد راننده فوت کرده، ۴۳.۸ درصد سرنشین، ۲۱.۱ درصد عابر و ۱.۱ درصد مشخص نشده چه وضعیتی بوده است.

نظیفی خاطرنشان کرد: بیشترین قصورهای پزشکی احراز شده در پرونده‌ها به ترتیب مربوط به متخصصین زنان و زایمان، داندانپزشکان و جراحان عمومی است.

۷۲۷۴ / ‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =