۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83362593
۰ نفر
بخش نخست رقابت های مدارس استعدادهای درخشان در البرز برگزار شد

کرج – ایرنا- مدیر کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که بخش نخست رقابت های مدارس استعدادهای درخشان امروز در این استان برگزار شد.

سالار قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع ۱۳ هزار و ۳۰۰ دانش آموز پایه اول و دوم متوسطه استان البرز داوطلب مدارس نمونه دولتی واستعدادهای درخشان هستند که امروز رقابت‌های متوسطه اول در بخش استعدادهای درخشان برگزار شد.

وی بیان داشت: آزمون ورودی دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی نیز فردا ۳۱ خردادماه ۹۸ برگزار می‌شود.

قاسمی ادامه داد: بر اساس ضوابط، در آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول استعدادهای درخشان تعداد ۶ هزار و۲۱۵ داوطلب دختر و پسر در البرز به رقابت پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در آزمون ورودی دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ۹۸ نیز هفت هزار داوطلب شامل سه هز ارو ۴۰ پسر و سه هزارو ۶۳۸ دختر فردا جمعه به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: داوطلبانی که در مهلت مقرر ثبت‌نام، موفق به پرداخت هزینه ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه و انجام عملیات پرداخت، ثبت نام خود را تکمیل و کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند.

قاسمی دارا بودن کارت ورود به جلسه‌ی عکس‌دار را شرط لازم ورود به جلسه آزمون دانست و اظهارداشت: از ورود داوطلبانی که چنین کارتی همراه نداشته باشند، به حوزه‌های برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیران مدارس، اولیا گرامی و دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به آدرس پایگاه‌های فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی گفت: آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول استعدادهای درخشان در ۲۶ حوزه نواحی چهارگانه کرج و شهرستان ساوجبلاغ روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه ۱۳۹۸ برگزار شد و آزمون ورودی دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در ۳۱ حوزه نواحی چهارگانه کرج و شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد نیز ۹ صبح روز جمعه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =