تاکید استاندار گلستان بر سرعت در جبران خسارت سیل و کاهش آلام آسیب زدگان

گرگان – ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر تلاش حداکثری مسوولان دستگاه های اجرایی برای جبران خسارت مالی و کاهش آلام سیل زدگان؛ در این خصوص دستورات لازم را صادر کرد.

‌هادی حق شناس امروز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان آق قلا با یادآوری خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در گلستان گفت: وقوع سیل طی دو مرحله خسارات زیادی را در حوزه‌های مختلف از جمله مسکونی، زراعی، صنعتی، زیرساختی وارد کرد که انشاء الله با کمک دولت و همت مردمی، بهتر از گذشته منطقه را خواهیم ساخت.

وی با انتقاد از کندی صادر شدن پروانه‌های ساختمانی توسط شهرداری آق قلا، افزود: سرپرست شهرداری کمبود نیروی انسانی را علت تأخیر در صدور پروانه ساختمانی اعلام کرد بر همین اساس به معاونت عمرانی استانداری دستور دادیم تا ۱۰ نفر از شهرداری گرگان به عنوان نیروی کمکی به منطقه اعزام و ظرف یک هفته در چارچوب مقررات کارها انجام و پروانه صادر شود.

حق شناس بر اختصاص اعتبار برای آسفالت و یا روکش همه راه‌ها و معابر شهر آق قلا تاکید کرد و گفت: برای ترمیم و آسفالت راه‌ها نیز حداکثر هفته آینده، با ترک تشریفات قانونی پیمانکار تعیین می شود.

وی دستگاه‌های اجرایی گلستان را موظف کرد تا زمین‌های بدون استفاده خود را تا دو برابر میزان زمین کنونی در بهترین نقطه شهر در اختیار مالکانی که خانه‌های زیر صد متر داشته و به هر دلیلی نیاز به جابجایی دارند، قرار دهند تا مشوقی برای آنها باشد.

استاندار گلستان با اشاره به ضرورت لایروبی رودخانه، سدها و مسیل‌های استان اظهار کرد: اگر لایروبی در زمان خود و به درستی انجام می‌شد، قطعاً خسارت سیل کمتر بود به همین علت برنامه لایروبی عملیاتی می شود هرچند در زمان حاضر احداث واحدهای مسکونی اولویت دارد.

حق شناس تأکید کرد: ترمیم ۵۰ نقطه برش خورده در راه‌های ارتباطی آق قلا و علاج بخشی سد وشمگیر باید با جدیت توسط مدیران مربوطه پیگیری و انجام شود.

استاندار گلستان قبل از شرکت در شورای اداری آق قلا، در گلزار شهدای گمنام این شهر حاضر و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و سپس از برخی مناطق آسیب دیده از سیل سرکشی و با خانواده شهیدان اراز محمد و عبدالرحمن حبیب لی دیدار و در مراسم نخستین برداشت زنجیره تولید یک واحد تولید گوشت مرغ در بعد از سیل، شرکت کرد.

سیل اخیر به شهرستان ۱۳۰ هزار نفری آق قلا واقع در ۲۰ کیلومتری شمال گرگان مرکز استان گلستان خسارت سنگینی وارد کرد.

خسارت به هفت هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی، حدود ۵ هزار هکتار اراضی جو، ۱۲۵۰ هکتار اراضی کلزا و ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی گندم از جمله خسارت‌های وارده سیل در آق قلا است.

۶۲۰۴/۲۷۲۹

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha