پرونده عضو متخلف شورای شهر بروجرد در دست بررسی است

خرم آباد - ایرنا- رئیس کل دادگستری لرستان گفت: پرونده عضو متخلف شورای شهر بروجرد در دست بررسی است و ممکن است پای افراد دیگری نیز به این پرونده باز شود.

به گزارش ایرنا، جعفر بدری روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه برخی شهرداری‌های هیچ شفافیتی در عملکرد مالی ندارند، افزود: امروز شفافیت باید در دستور کار همه ادارات باشد و در مورد عضو دستگیر شده شورای اسلامی شهر بروجرد نیز تصمیمات باید سیستمی باشد و به افرادابلاغ شود.

بدری ادامه داد: عملکرد شهرداری‌ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری‌ها باید توسط بازرسی استان بررسی شود چراکه عمده سو استفاده ها از این طریق می‌شود.

وی عنوان کرد: عضو شورای شهر بروجرد مورد اتهام رانت است و امتیازاتی غیر قانونی به افرادی داده شده و این پرونده در جریان رسیدگی است.

بدری گفت: تحقیقات و کارشناسی انجام شده و در آینده اطلاع رسانی جزئیات پرونده می شودو الان چون در مرحله تحقیقات مقدماتی است نمی‌توان همه جزئیات را بیان کرد.

وی افزود: در این راستا ممکن است افراد دیگری نیز به پرونده وارد شوند.

وی اظهار داشت: در شهرداری‌ها، بانک‌ها باید افراد امتیازدهنده شناسایی شوند.

بدری با با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی با بیان اینکه شهید بهشتی شخصیتی کارآمد، متفکر، دانشمند و عقیده به تحول داشت، افزود: این شخصیت‌ها ارزش‌های بلندی برای انقلاب اسلامی بودند و برای پی بردن به اهمیت انقلاب باید تاریخ داخل و خارج از کشور را مطالعه کرد که انقلاب اسلامی ذخایر ارزشمندی همچون شهیدان بهشتی، مفتح، مطهری، سید محمد باقر صدر و دیگرانی که اعتقاد به نظام داشتند، را از دست داد.

وی اظهار داشت: این انقلاب با خون این عزیزان آبیاری شده است و هرکسی در این نظام مسئولیت قبول می‌کند موظف به ادامه راه شهیدان است و ارزش‌هایی که شهیدان جان خود را از دست دادند پاس بدارد.

بدری عنوان کرد: هدف جریان نفاق زمانی قدرت بود برای اینکه خدمتگزاران نظام را از صحنه کنار بزند، دست به ترور زد، ابتدا با ظاهر انقلابی وارد شدند و پس از پیروزی انقلاب دست به این اقدامات زدند.

** اکنون جریان نفاق در چهره دیگری خود را نشان می‌دهد

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه جریان نفاقی که الان گرفتارش هستیم شناختش سخت‌تر است، چون با یک چهره به ظاهر انقلابی و وفادار به نظام خود را نشان می‌دهد و پست می‌گیرد اما عملکردش در جهت منافع خودش است.

وی اظهار داشت: جریان فسادی که در برخی بخش‌ها رخ داده همین نفاق است، کسی که قبول مسئولیت می‌کند و از منافع و حیثیت نظام برای منافع خود استفاده می‌کند، التزام به نظام و اسلام ندارد.

وی تاکید کرد: کسی که رقابت حزبی را بدنبال می‌زند و برای بیرون کردن خدمتگزاران قدم بگذارد و رقیب خود را کنار بزند، این یک جریان نفاق است، چون جریان معتقد هیچ وقت برای گرفتن سمت از این راه پیش نمی‌رود.

بدری تصریح کرد: جریان معتقد به اسلام ونظام خدمت به مردم را هدف نخست خود می‌داند.

**جریان‌های ناسالم توسط رسانه‌ها به مردم معرفی شوند

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه رسانه‌ها جریان‌های ناسالم را معرفی کنند، افزود: رسانه‌ها موظف به فرهنگ سازی و آگاهی رساندن به مردم هستند که این جریان ناسالم را به مردم معرفی کنید که برای رأی آوردن دست به انواع رذیلت‌های اخلاقی می‌زنند، دروغ می‌گویند، وعده‌های توخالی می دهندکه متأسفانه این اتفاقات در مناطق محروم استان زیاد دیده شده است.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در لرستان تاکید کرد و گفت: مردم لرستان شایسته خدمت رسانی هستند و افرادی که مسئولیت دارند باید به آنها خدمت کنند و ابزار رسیدن به قدرت دیگران نشوند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم دستگاه قضائی این است که احساس عدالت را ایجاد کند، رسیدگی‌ها شفاف باشد که احقاق حق شود و فرد هم احساس کند بدون جهت محکوم نمی‌شود، تصریح کرد: دادگستری نقطه اتکای مردم برای جلوگیری از ظلم و اجحاف است.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه ناهنجاری‌های اجتماعی مثل سرقت، نزاع و قتل یا مسائل دیگر علت و عوامل متعدد دارد، افزود: دادگستری مجازات‌های بازدارنده را صادر می‌کند اما این روند افزایش جرم را متوقف نمی‌کند، چون اثربخشی مجازات در جرم شاید ۱۰ درصد است.

**عملکرد مجموعه دادگستری لرستان قابل دفاع است

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: دادستان خرم اباد تمام زندگی خود را وقف خدمت کرده است و یکی از قضات موفق و با اخلاص است و در تمام مسائل و شئون حضور فعال دارد.

وی با بیان اینکه دادستان در جریان سیل لرستان مدیریت و پیگیری‌های قابل توجهی داشته است، افزود: این افراد نیروهای بومی این استان هستند و باید از توانمندی و شایستگی‌های انها شتیبانی شود.

بدری اظهار داشت: در بحث نظارتی عملکردها ارزیابی شده است و افرادی که در سمت‌های بومی هستند ارزیابی عملکرد دارند.

وی ادامه داد: ما کار سیاسی نمی‌کنیم و نیروهای دادگستری خالصانه در امر خدمت رسانی به مردم کوشا هستند و در بحران مدیریت در در برخی دستگاه‌های اجرایی سیل تلاش داشتند.

وی عنوان کرد: در جلسات اقتصاد مقاومتی جلوی بسیاری از سو استفاده‌ها و تخلف‌ها گرفته شده است.

بدری گفت: طولانی شدن دادرسی در استان وجود ندارد و متهم گاهی متواری می‌شود که با کارهای اطلاعاتی باید دستگیر شود.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۶۰ هزار پرونده در دادگستری تشکیل شده است و نسبت به سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در شوراهای حل اختلاف ۸۲ هزار پرونده وارده و ۸۲ هزار پرونده مختومه داشته‌اند.

بدری عنوان کرد: ۱۵ هزار پرونده نیز منتهی به صلح شده است.

۷۲۷۴/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =