ماموریت ویژه من مبارزه با قاچاق کالاست

بندرعباس-ایرنا- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: هنگام انتصاب به عنوان رئیس کل دادگستری استان، رئیس قوه قضاییه مهمترین خواسته و تاکیدشان در این مسئولیت، مبارزه با قاچاق سازمان یافته کالا در استان بود که این موضوع از مهمترین اولویت ها و برنامه های من است.

علی صالحی روز پنجشنبه در اولین نشست خبری خود به مناسبت هفته قوه قضاییه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: افزایش امنیت دراستان، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و تکریم ارباب رجوع از دیگر اولویت ها و برنامه های اجرایی در مدیریت جدید دستگاه قضایی استان است.

وی که حدود یک ماه قبل به این سمت منصوب شده است ادامه داد: تعرض به خشکی و دریا در هیچ شرایطی قابل چشم پوشی نیست و با قدرت با پدیده دریاخواری مقابله خواهیم کرد.

صالحی، درباره ورود فاضلاب و پساب غیراستاندارد به دریا نیز اظهار داشت: نهادهای مختلفی در این زمینه مسوولیت مستقیم دارند و چنانچه محرز و مشخص شود که اداره یا مسوولی در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده یا کوتاهی کرده است با برخورد قانونی دادگستری رو برو خواهد شد.

عملکرد یک ساله دادگستری هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان هچنین با تشریح عملکرد یک سال گذشته این مجموعه، انجام دو هزار و ۳۵۰ ملاقات مردمی، کاهش ۸ عنوان مجرمانه با تلاش معاونت پیشگیری، کاهش ۱۸ درصدی جمعیت کیفری در زندان های استان، رسیدگی به ۷۷۵ پرونده تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی، پلمب تعداد هزار و ۷۸۴ حلقه چاه غیر مجاز را بخشی از عملکرد یکساله این مجموعه اعلام کرد.

وی اضافه کرد: افزایش ۳۴ درصدی میزان ابلاغیه های الکترونیکی و افزایش ۱۰ درصدی تعداد پرونده های رسیدگی شده، تشکیل دبیرخانه پرونده های مهم جهت سرعت بخشی در رسیدگی به این پرونده ها بخشی دیگر از عملکرد دادگستری استان است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره واردات یکهزار و ۲۶۲ دستگاه خودرو با استفاده از کارت بازرگانی صادر شده برای یک زن خدمتکار موسوم به پرونده اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: این پرونده یکی از پرونده های بزرگ و مهم فرار مالیاتی استان است که با توجه به حجم و گستردگی ابعاد آن، همچنان در حال رسیدگی است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره پرونده میراث فرهنگی استان نیز اظهار داشت: این پرونده در حال کارشناسی است و متهمان آن با قرار وثیقه آزاد هستند.

صالحی تصریح کرد: هنوز هیچ حکمی در این پرونده صادر نشده و آنچه تحت عنوان حکم دادگاه برای مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در فضای مجازی منتشر شده، کذب بوده و حقیقت ندارد.

۲۰۹۴ / ‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =