استاندار البرز: فرصت های البرز برای رفاه و آرامش مردم استان بهره برداری می شود

کرج – ایرنا – استاندار البرز با بیان اینکه بستر لازم برای مشارکت های مردمی این استان را در قالب بخش خصوصی مهیا کرده ایم، گفت: فرصت های البرز برای رفاه و آرامش مردم استان بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در آئین آغاز عملیات احداث نخستین شهرک گلخانه‌ای استان البرز در شهرستان نظرآباد، افزود: امید است با فرصت‌های کشاورزی موجود در نظرآباد این شهرستان به عنوان یک قطب در بخش کشاورزی کشور شناخته شود.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای بسیار خوبی طی چند روز اخیر در البرز رقم خورده، افزود: در هفته‌ای که گذشت شهرک تخصصی دارویی صنعتی برکت برای اولین بار در کشور با هفت هزار نفر اشتغال، آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: اکنون مردم پاک نهاد البرز در قالب بخش خصوصی در جای جای استان البرز منشأ رونق تولید و اقتصاد شده اند.

شهبازی گفت: به فضل الهی با اهتمام و جدیت در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد بسترهای آرامش، رفاه و رضایتمندی مردم در البرز هستیم.

وی افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفته، توجه ویژه ملی همراه با حضور مسئولان ملی به البرز معطوف شده و کارهای بزرگی در البرز شکل گرفته و همچنان در دستور کار است.

استاندار البرز با بیان اینکه نظرآباد ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف دارد، اضافه کرد: امید است با فرصت‌های کشاورزی موجود در نظرآباد این شهرستان به عنوان یک قطب در بخش کشاورزی کشور شناخته شود.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی برای استفاده در بخش کشاورزی، گفت: اولین شهرک گلخانه‌ای کشور با بهره برداری از فناوری‌های نوین و روز دنیا پیرو تفاهم نامه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی در نظرآباد احداث می‌شود.

شهبازی افزود: برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی باید از امکانات موجود بهترین بهره برداری را برای رسیدن به خودکفایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد این شهرک گلخانه‌ای تاکنون ۹۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته، عنوان کرد: با آغاز به کار این امکان مهم برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود و تولید محصولات گلخانه‌ای البرز ۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

استاندار البرز گفت: اکنون منابع آبی البرز با توجه به بارش‌های اخیر بسیار خوب است ولی باید اصلاح الگوی مصرف را در دستور کار داشته باشیم تا آیندگان نیز از این نعمت الهی بهره مند شوند، بر این اساس با احداث شهرک گلخانه‌ای چوپان آباد ۷۰ درصد کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی را خواهیم داشت.

وی افزود: اتحاد و هم افزایی موجود در مجموعه البرز موجبات رشد و توسعه این استان و مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی بر ای تسریع در این مسیر را فراهم کرده است.

استاندار البرز خواستار ایجاد سیل بند در رودخانه فصلی نجم آباد شد

با دستور استاندار البرز، شرکت آب منطقه‌ای استان موظف به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی رودخانه فصلی نجم آباد در هنگام بارندگی‌های شدید شد.

شهبازی در حاشیه این مراسم که در مجاورت رودخانه فصلی نجم آباد صورت گرفت، از مدیرعامل آب منطقه‌ای البرز خواست تا برای پیشگیری از وقوع سیل و سیلاب‌های احتمالی در حاشیه این رودخانه نسبت به ایجاد سیل بند اقدام کند.

استاندار البرز مساعدت در راستای تأمین اعتبار این طرح را نیز اعلام کرد.

نخستین مرکز خرید گندم در نظرآباد به بهره برداری رسید

نخستین مرکز خرید گندم در شهرستان نظرآباد با حضور استاندار البرز به بهره برداری رسید.

این کارخانه ظرفیت تولید ۱۰۰ تن آرد را در روز دارد.

این مجموعه ظرفیت و مخزن ۱۲ هزار تنی برای خرید گندم دارد.

روز پنجشنبه عملیات ساخت نخستین شهرک گلخانه‌ای در استان البرز با حضور استاندار در مساحت ۵۰ هکتار و پیش بینی اشتغال برای ۷۰۰ نفر آغاز شد.

۶۱۵۶/‏۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =