۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83362504
۰ نفر
استاندارگیلان: سفرهای شهرستانی رافع مشکلات مردم بوده است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به ابلاغ بخشنامه سفر مدیران کل و معاونان استانداری به شهرستان ها و لزوم اجرای صحیح آن گفت که این سفرها بسیاری از مشکلات مردم و مطالبات شهرستانی را برطرف کرده است.

گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری در جلسه شورای معاونین استانداری گیلان با بیان اینکه اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل به شهرستان‌ها تاکنون اثرات مثبت و بازخوردهای خوبی در جامعه داشته، افزود: این رویه باید با نظارت و قدرت تا حصول نتایج تصمیمات ادامه یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: جلسات پیگیری اجرای این بخشنامه با حضور معاونین استانداری و مدیران کل در استانداری و به ریاست اینجانب برگزار خواهد شد و گزارش عملکرد فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مورد بررسی و ارزیابی مستمر قرار می‌گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مصوبات سفرها در استانداری پیگیری می‌شود تا مهم‌ترین اولویت‌ها و مشکلات شهرستان‌ها پاسخ داده شود افزود: معاونین استانداری هم به صورت نظام مند تصویب برنامه مصوب به شهرستان‌ها سفر خواهند کرد.

سالاری با تاکید بر اینکه فرمانداران باید مشکلات و مطالبات هر شهرستان را تهیه و تدوین کنند و متعاقباً هم گزارش نتایج کار را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات و مطالبات شهرستانی نیازمند تصمیمات نرم افزاری و هماهنگی بین دستگاهی است که این سفرها می‌تواند این مسائل را رفع کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بخشنامه مذکور، ساماندهی، نظام مندی، شفافیت و ثمربخشی حضور مدیران در سطح جامعه را به دنبال دارد، تاکید کرد: در برنامه سفر مدیران کل و معاونین استانداری به شهرستان‌ها به دنبال کار نمایشی و بی‌حاصل نیستیم و صرف انجام سفر را کافی نمی دانیم‌.

سالاری افزود: ملاقات عمومی چهره به چهره با مراجعین و ذی‌نفعان هر بخش و حوزه کاری در شهرستان تأثیر زیادی برای حل مشکلات مردم دارد که در بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران به آن توجه شده است و باید با جدیت دنبال شود.

یوسف گلشن دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری گیلان پیشتر گفته بود اجرای بخشنامه استاندار گیلان موجب افزایش ۸۷ درصدی سفرهای شهرستانی مدیران کل در ماه‌های فروردین و اردیبهشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =