دانش آموزان پیام آوران اندیشه های قرآنی هستند

شیراز- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان،پیام آوران اندیشه های قرآنی و حرکت به سمت قرآن کریم و زمینه ساز ورود قرآن به زندگی و اندیشه و فکر جامعه اسلامی هستند.

جهانبخش بانشی پنجشنبه در افتتاحیه مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر فارس در دبیرستان عشایری شیراز، از مدارس به عنوان مرکز اصلی آموزش، تبلیغ و نشر قرآن کریم یاد کرد و گفت: دانش آموزان در مدارس باید مبتکرانه و فعالانه فعالیت های قرآنی را گسترش دهند و تلاش کنند رفتار جمعی از رنگ و بوی قرآنی برخوددار باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس بیان داشت: در این مسابقات بیش از ۹۰۰ دانش آموز شامل ۴۴۰ دانش آموز دختر و ۵۰۰ دانش آموز پسر در رشته های آوایی و پژوهشی به رقابت می پردازند که در واقع برگزیدگان مرحله ۱۴ گانه استان هستند.
بانشی مهمترین هدف از برگزاری این مسابقات را برپایی و ایجاد زمینه عمل به اندیشه های قرآنی در جامعه دانست و گفت: فرهنگ سازی قوی در رابطه با آموزه های قرآنی و الهی، شناسایی و رشد استعداد دانش آموزان در آموزه های قرآنی، محورهای دینی و مذهبی و قرارگرفتن در مسیر تعالی و شکوفایی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.
وی با اشاره به اینکه استان فارس همیشه در مسابقات دانش آموزی در جایگاه ویژه ای قرار دارد، گفت: دانش آموزان ما همیشه در مسابقات کشوری خوش می درخشند و مهمترین بخشی که در نظر داریم نشر آموزه ها و عمل در عرصه جامعه است.
این مسابقات با رقابت برگزیدگان مرحله شهرستانی طی دو روز ۲۹ و ۳۰ خردادماه در گروه دختران و پسران برگزار می‌شود.

۹۸۸۵ / ‏‬ ۱۸۷۶

اخبار مرتبط