۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۰
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83362478
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس فدراسیون دو و میدانی: مهمترین هدف ما کسب چهار سهمیه المپیک است

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون دو و میدانی گفت: مهمترین هدف ما کسب چهار سهمیه در مسابقات المپیک 2020 است.

مجید کیهانی عصر پنجشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: ما به دنبال کسب سهمیه‌های بازیهای المپیک ۲۰۲۰ ژاپن هستیم و بهترین پیش بینی ما حضور چهار ورزشکار ایرانی در این مسابقات است که امیدواریم بتوانیم سه الی چهار سهمیه را کسب کنیم.

وی که برای حضور در انتخابات ریاست هیات دو و میدانی گیلان به رشت سفر کرد، افزود: هدف ما از حضور در رقابت های المپیک و همچنین رقابت های جهانی، حضور موفقیت آمیز با کسب مدال است که با توجه به شرایط موجود امیدواریم بتوانیم در مسابقات المپیک مدال نیز کسب کنیم که در این راستا امید زیادی برای کسب مدال در رشته پرتاب دیسک داریم.

وی ادامه داد: همچنین ما مهر ماه سال جاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان را در کشور قطر پیش رو داریم و تاکنون نیز توانسته‌ایم دو سهمیه کسب کنیم اما هدف ما در این رقابت‌ها نیز حضور چهار ورزشکار است که بتوانیم با چهار ورزشکار در مسابقات جهانی حضور یافته و مقام و مدال نیز تصاحب کنیم.

وی بیان کرد: به جز حضور در مسابقات قهرمانی جهان، زمستان امسال در مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی آسیا شرکت می‌کنیم و همچنین مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا نیز که زمستان به میزبانی ایران برگزارمی شود را پیش رو داریم که هدف ما حضور قدرتمند در این رقابت‌ها می‌باشد.

رئیس فدراسیون دو و میدانی اضافه کرد: به دلیل اینکه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا برنامه‌های خود و مسابقات را جلو انداخت ما نیز مجبور شدیم با این برنامه‌ها هماهنگ شویم و رقابت های نوجوانان و بزرگسالان آسیا برگزار شد که خوشبختانه تیم دو و میدانی نوجوانان ایران بهترین نتایج خود در تاریخ این مسابقات در سطح آسیا را کسب کرد و در رقابت های بزرگسالان نیز تیم ایران درخشش بسیار خوبی داشت.

کیهانی با بیان اینکه فاصله دو و میدانی آسیا با جهان زیاد است، اظهار کرد: با این وجود ما یکی از تیم‌های قدرتمند در قاره کهن محسوب می‌شویم و در همه رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از مدعیان اصلی در آسیا بشمار می‌رویم و سعی می‌کنیم که فاصله خود را با جهان کاهش دهیم.

وی به اجرای طرح ساماندهی مربیان توسط فدراسیون دو و میدانی اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح را آغاز کردیم و مربیان با استعداد در سراسر کشور را مورد حمایت قرار خواهیم داد و سعی ما این است که این طرح را دنبال کنیم چون وجود مربیان زبده باعث پیشرفت چشمگیر دو و میدانی خواهد شد.

وی افزود: ما هم اینک مربیان خوبی در سطح کشور داریم و فقط در رشته پرتاب دیسک از مربی خارجی بهره می بریم و امیدواریم که مربیان با استعداد دو و میدانی ایران هر روز از لحاظ فنی پیشرفت محسوسی داشته باشند تا ما نتیجه آن را در کسب مقام‌ها و مدال‌های رنگارنگ توسط دوندگان خود ببینیم.

وی در خاتمه به وضعیت دو و میدانی استان گیلان نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به حضور مربیان ارزنده دو و میدانی در گیلان و همچنین حضور فردی همچون مریم بخشی در راس اداره کل ورزش و جوانان گیلان که بسیار پر تلاشند و تحولی در ورزش گیلان ایجاد کرده، انتظار ما از دو و میدانی این استان خیلی بیشتر از وضعیت کنونی ست و امیدواریم با مشخص شدن رئیس جدید هیات دو و میدانی، گیلان یکی از استانهای برتر کشور در این رشته شود.

رئیس فدراسیون دو و میدانی گفت: با توجه به این امر انتظار ما این است که گیلان در موادی که استعداد و پتانسیل دارد، سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد و با حضور مربیان خوب بتواند در چند ماده دو و میدانی در سطح کشور مدال آوری و مقام کسب کند.

مجمع انتخابات ریاست هیات دو و میدانی استان گیلان روز پنجشنبه در رشت برگزار شد که در نهایت عنایت حسن پور با کسب ۱۲ رای از ۱۸ آرای ماخوذه به مدت چهار سال به عنون رئیس هیات دو و میدانی این استان انتخاب شد.

۷۲۸۵ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =