رییس دادگستری آذربایجان شرقی: شرکت داروسازی زهراوی دو پرونده تخلف دارد

تبریز-ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد: شرکت داروسازی زهراوی تعداد دو فقره پرونده تخلف در دستگاه قضایی دارد.

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه هر دو پرونده در دست رسیدگی است، افزود: یکی از پرونده‌های این شرکت که مربوط به تخلفات در رابطه با امحای مواد اولیه است، با صدور رأی بدوی در مرحله تجدید نظر است و به زودی رأی قطعی این پرونده صادر و اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این فرقه از پرونده شرکت داروسازی زهراوی متهمان محکوم شده اند.

مظفری در تشریح این پرونده، یادآوری کرد: امحای مواد اولیه دارویی که با تدوین صورت جلسه‌ای باید به انجام می‌رسید، توسط مسئولان شرکت بدون اینکه امحایی صورت بگیرد، از تبریز خارج و مواد اولیه به تهران به قصد فروش منتقل شده بود که با ورود دستگاه قضائی مواد مزبور به تبریز بازگردانده شد و با مسببان آن برخورد قانونی صورت گرفت.

وی ادامه داد: پرونده دیگری که برای این شرکت داروسازی در دستگاه قضائی آذربایجان شرقی ایجاد شده است هنوز منجر به صدور حکم نشده است و در صورت محکومیت عاملان این تخلف، مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، این در حالی است که مدیرعامل شرکت داروسازی زهراوی هفته گذشته وجود هر گونه پرونده قضایی علیه این شرکت را انکار کرده و گفته بود: هیچ گونه موردی که حاکی از تخلف باشد، متوجه این شرکت نیست.

بهزاد محیط مافی اظهار داشته بود: مسأله‌ای در سال‌های قبل در شرکت روی داده بود که آن نیز حل شده است.

به گفته وی، این پرونده مربوط به دوره مدیریتی وی نبود و از آنجائیکه به خاطر آن، چند نفر از شرکت اخراج شده اند، برای مجموعه زهراوی حاشیه‌ای به وجود آورده اند.

به گزارش ایرنا، شرکت داروسازی زهراوی در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد و با راه اندازی کارخانه‌ای به مساحت ۱۲۰ هزار مترمربع و زیر بنای ۲۸ هزار مترمربعی در نزدیکی تبریز و در حوزه استحفاظی شهرستان بستان آباد در سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسید.

این شرکت به عنوان شرکت پیشگام در تولید داروهای مکمل در ایران و داروهای کپسول نرم، ضمن تولید داروهای مکمل در صدد تکمیل سبد داروهای جدید بیماران نفرولوژی –دیالیزی و پیوند اعضا و تولید داروهای بیوتکنولوژی و محصولات دارویی فوق تخصص و ارزشمند می‌باشد به نحوی که بسیاری از پروژه‌های مطالعاتی این شرکت داروهایی ست که برای نخستین بار در کشور تولید می‌شود.

شرکت داروسازی زهراوی، تولید کننده داروهای کپسول نرم در ایران و خاورمیانه است که در حال حاضر نیز بزرگ‌ترین تولید کننده داروهای ژل در منطقه می‌باشد.

این شرکت ۶۰ درسد داروهای ام اس ایران را تولید و به بازار مصرف عرضه می کند.

۳۰۳۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =