اکتشاف ذخایر پنهان معدنی از اولویت های سازمان زمین شناسی است

سبزوار- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تولید ثروت و رونق تولید، اکتشاف ذخایر پنهان معدنی از اولویت های سازمان زمین شناسی در سالجاری است.

علیرضا شهیدی روز پنجشنبه در دیدار با مسئولان شهرستان سبزوار افزود: یکی از اهداف سازمان زمین شناسی، شناسایی و اکتشاف ذخایر پنهان معدنی از سطح به عمق است.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب مواد معدنی، عملیات ژئوفیزیک هوایی برای اکتشاف ذخایر پنهان به عنوان یک لایه خدماتی ارزان و سریع در دست اجراست.
وی گفت: از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از امسال به سال انقلاب معدنی یاد شده که با اکتشاف مواد معدنی پنهان زمینه تولید ثروت، توسعه اقتصادی و اشتغال فراهم می‌شود.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران افزود: این سازمان برنامه ریزی دقیقی انجام داده تا از طریق همکاری با دانشگاه ها و شرکت‌های دانش پژوه و در قالب روابط بین المللی با کشورهای مطرح اروپا تا پایان امسال به منابع معدنی مهمی دست یابد.

وی اظهار داشت: سازمان زمین شناسی در زمینه اکتشاف با دانشگاه سوربن فرانسه توافقنامه همکاری امضا کرده که شهریور امسال اجرایی می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شهرستان سبزوار از قطب های معدنی استان خراسان رضوی است و تاکنون پروانه بهره برداری بیش از ۱۴۰ معدن در این شهرستان صادر شده است.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: کانی های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیم، سنگ های ساختمانی و سنگ لاشه از مهمترین معادن فعال و قابل بهره برداری در شهرستان سبزوار است.
وی اظهار داشت: مجوز احداث کارخانه فروسیلیکو منگنز شهرستان سبزوار نیز با سرمایه گذاری چینی‌ها و با تولید روزانه ۸۰ تن و اشتغال زایی برای ۵۰۰ نفر صادر شده که در مرحله بهره برداری قرار دارد.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

۸۱۴۵/۷۴۹۵ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =