۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83362429
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس جهاد دانشگاهی: نیاز به بیمارستان سلول درمانی داریم

همدان - ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی گفت : با تحقیقات و پیشرفت های علمی صورت گرفته در سلول های بنیادی، به توسعه علم سلول درمانی رسیده ایم و اکنون نیاز به بیمارستان در این بخش داریم.

حمیدرضا طیبی روز پنجشنبه در آئین اختتامیه گردهمایی رؤسای واحدهای جهاد دانشگاهی کشور در همدان اظهار داشت: در صورت ایجاد این بیمارستان می‌توانیم فعالیت گسترده‌تری در حوزه علم و فناوری سلول درمانی داشته باشیم.

وی بیان کرد: امروزه جهاد دانشگاهی کشور به سطح بالای فرهنگی، علم و فناوری رسیده است و علاوه بر ساختارسازی فرهنگی، در عرصه‌های مختلف کشاورزی، صنایع نظامی، برق، تجهیزات نفتی و شبکه‌های تلویزیونی فعالیت و همکاری گسترده داریم.

طیبی افزود: این فعالیت‌ها همسو با بیانیه گام دوم انقلاب و در جهت توانمندسازی علمی و فناوری گسترده‌تر در حال انجام است و با ظرفیت ایجاد شده، بدون تردید جهاد بزرگ برای ایران اسلامی در سطح جهان در حال شکل گرفتن است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه علم و فناوری موتور پیشرفت کشور است و ضرورت پرداختن به این مهم بیش از گذشته احساس می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی یادآور شد: هم اکنون نیز در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب ضرورت ساخت ایران بزرگ را جزو اهداف خود می‌دانیم و بدون تردید روحیه انقلابی و جهاد علمی راهکار تبدیل ایران به الگوی نظام پیشرفته اسلامی در جهان است.

طیبی برنامه ریزی کلان در این عرصه را نیازمند اختصاص بودجه بزرگ دانست و گفت: انتظار ما سرعت بخشیدن در تصمیم گیری های کلان کشور است تا بتوانیم به هنگام عقد قراردادهای همکاری با سایر نهادها، توان علمی و فناوری خود را براساس زمانبندی مشخص انجام دهیم.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه رهبر معظم انقلاب از فعالیت‌های دانش بنیان جهاد دانشگاهی گفت: در نشست اخیر با معظم له ۳۱ فناوری پیشرفته را تقدیم کردیم و بودجه لازم نیز از صندوق توسعه کشور تأمین شد.

رئیس جهاد دانشگاهی تحریم‌های اعمال شده در پیشرفت کشور را بی اثر دانست و گفت: توان پیشرفت قابل توجهی داریم و از تحریم‌ها هرگز هراس نداریم.

۷۵۲۰/‏۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =