تحریم‌های اقتصادی تداوم ترورهای ددمنشانه آمریکاست

قم - ایرنا - قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: شاه بیت حوادث تیرماه سال ۶۰ ترور شخصیت‌های برجسته نظام بویژه رهبر معظم انقلاب , آیت الله صدوقی و شهید بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی بود و تحریم اقتصادی امروز دشمن علیه مردم ایران نیز ادامه همان ترورهای کور و ددمنشانه آمریکاست.

نصرت الله لطفی روز پنجشنبه در جلسه ستاد هماهنگی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی درسالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم اظهار داشت: ۶ تا ۱۲ تیرماه به عنوان هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی نامگذاری و در حالی که بهترین فرصت برای تبیین جنایت‌های آمریکاست، از آن به خوبی استفاده نشده است.
لطفی بیان داشت: شهیدان چشم و چراغ و آبیاری کننده نهال تنومند انقلاب اسلامی می‌باشند، ولی نباید برنامه‌های این هفته تنها به حضور بر مزار شهدا و انجام سخنرانی محدود شود.
وی با بیان اینکه در جریان وقایع سال ۶۰ فعالیت دشمن در جهت ضربه زدن به نظام بر ترور ناجوانمردانه یاران امام راحل و شخصیت‌های طراز اول انقلاب تمرکز یافته بود، یادآور شد: در ششم تیرماه ۶۰ رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر تهران مورد سوءقصد نافرجام قرار گرفتند، امروز پس از گذشت سه دهه از زعامت ایشان به درستی می‌فهمیم که ضد انقلاب چه شخصیتی را هدف قرار داد.
وی افزود: تشییع پیکرهای مطهر شهدای گمنام به عنوان مصداقی از جنایات آمریکا از شاخص ترین برنامه‌های این هفته است که با تشییع ۱۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در روز هشتم تیرماه همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) در تهران انجام خواهد شد.
لطفی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه بر ضد مردم ایران گفت: دشمن که روزی از طریق ترور و حذف فیزیکی به مقابله با انقلاب اقدام می‌کرد، امروز شیوه تحریم اقتصادی را در پیش گرفته به همین علت باید برنامه‌های این هفته حول محور موضوع ترور و تحریم و نقش و سهم عمده آمریکا در این جنایات باشد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم همچنین با تاکید بر اینکه کلیه آئین‌های هفته یاد شده باید از جنس دشمن شناسی و برداشتن نقاب از چهره کثیف امریکا باشد، خاطرنشان کرد: تمام تاریخ مملو از جنایت‌های دولتمردان آمریکا در حق مردم مظلوم کشورهای مختلف حتی مردم این کشور است به همین خاطر رویکرد برنامه‌های هفته حقوق بشر آمریکا باید فراملی و فراتر از مرزهای کشور باشد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد یک سری اعمال ددمنشانه در داخل کشور نیز هستیم، افزود: افرادی به صورت مزدور و یا ناآگاه همچنان که به دنبال تطهیر چهره نظام فاسد طاغوت بودند، به دنبال تطهیر چهره کثیف آمریکا و دو قطبی کردن جامعه به موافق یا مخالف مذاکره با آمریکا هستند.
وی گفت: هیج عقل سلیمی مذاکره با آمریکا را نمی‌پذیرد، ما با دنیا مذاکره داریم ولی با رژیم صهیونیستی که به رسمیت نمی‌شناسیم طبیعی است که مذاکره نداشته باشیم و با بدعهدی مانند آمریکا نیز مذاکره مفهومی ندارد، ولی به تازگی برخی روزنامه‌ها به دنبال بسترسازی برای این کار هستند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: آمریکا در همه ترفندهای خود شکست خورده و سقوط آن در همه ابعاد اخلاقی، سیاسی و نظامی مشهود می‌باشد.

مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در این جلسه گفت: نشریات نقش مهمی در اصلاح و بهبود امور جامعه در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی دارند، ولی در قم نشریه‌ای که رویکردی منتقدانه به این موضوع داشته باشد، وجود ندارد.
۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =