۱/۱ میلیون خانوار روستایی و عشایری کشور زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند

کرمانشاه- ایرنا - رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه اکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری زیرپوشش بیمه این صندوق هستند، گفت: از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار خانوار از این صندوق بازنشسته شده و حقوق می گیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی روز پنجشنبه در مراسم تکریم و تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه افزود: یک میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری کشور برای یکبار خود را در صندوق بیمه اجتماعی کشور بیمه کرده‌اند اما آمار بیمه شده مستمر ما اکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار است.

وی با بیان اینکه تا بیمه کردن همه خانوارها راه زیادی پیش رو داریم، گفت: تاکنون توانسته‌ایم به ۲۵ درصد از اهداف برسیم و برای تحقق ۷۵ درصد باقی مانده باید تلاش کنیم.

وی تصریح کرد که برای بیمه کردن روستاییان وعشایر کشور هر ساله برنامه داریم و می‌خواهیم بیمه این اقشار را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه از مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری بیمه شده کشور، ۵۰ هزار خانوار مربوط به استان کرمانشاه است، گفت: کرمانشاه یکی از استان‌های پیشرو در بیمه کردن روستاییان و عشایر است.

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این صندوق از سال ۸۴ در کشور شکل گرفته است، گفت: هدف این صندوق مبتنی بر کرامت انسانی و شاخص‌های توسعه‌ای است.

رازانی برخورداری روستاییان و عشایر از بیمه را یکی از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: این مهم در اصل ۲۹ قانونی اساسی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اقدام‌های خوبی از سوی این صندوق برای برخورداری روستاییان و عشایر از مزایای بیمه انجام شده است، گفت: ۷۰ درصد حق بیمه اکنون توسط دولت پرداخت می‌شود و این نشان از توجه ویژه دولت به این قشر از جامعه است.

او بیمه کردن روستاییان وعشایر را یکی از اقدام‌های درخشان نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: یکی از مشکلات صندوق بیمه اجتماعی کشور ناشناخته بودن آن برای مردم است که انتظار داریم رسانه‌ها به آن بپردازند.

در این مراسم ۴۵ تن از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی استان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون تن جمعیت دارد که در ۲ هزار و ۶۲۲ روستا و ۳۳ شهر سکونت دارند.

حدود ۳۰ درصد از جمعیت استان اکنون در روستاها زندگی می‌کنند.

جمعیت عشایری استان کرمانشاه بیش از ۱۴ هزار خانوار است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

سرخط اخبار استان‌ها