نماینده مردم در مجلس: کشاورزی صنعتی تنها راه نجات کشور در شرایط تحریم است

کرج – ایرنا – نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت در حالیکه امروز در شرایط تحریم اقتصادی قرار داریم، تنها راه نجات کشور رونق بخش کشاورزی در قالب صنعتی است.

به گزارش ایرنا، محمود بهمنی روز پنجشنبه در آئین آغازعملیات ساخت نخستین شهرک گلخانه‌ای استان البرز در شهرستان نظرآباد با بیان اینکه شهرستان نظرآباد به لحاظ اقتصادی یک منطقه پرارزش است، افزود: موتور محرکه اقتصاد کشور در استان البرز راه افتاده است.

وی اظهار داشت: ما امروز بالای ۱۵ درصد امکانات بودجه‌ای را به استان تخصیص داده ایم در حالیکه میانگین ما کمی بیش از ۱۱ درصد است.

وی گفت: هر چند در گذشته بخشی از حق استان ما محقق نشد اما امیدوار هستیم که با تمهیدات فراهم شده بتوانیم با کمک تمام مسئولان استان تا یکی ۲ سال آینده استان البرز در کشور بدرخشد.

بهمنی ادامه داد: البرز در بخش کشاورزی در کشور رتبه برتر دارد و در این میان با نگاهی به عملکردها، نظرآباد رتبه اول استان را در تولیدات مختلف به ویژه تولید شیر را به خود اختصاص داده است.

روزانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن شیر در شهرستان نظرآباد تولید می‌شود.

وی افزود: امروز صحبت از رونق تولید و اقتصاد مقاومتی می‌کنیم و در جاییکه چهار یا پنج شاخه گل ارکیده مساوی با یک بشکه نفت می‌باشد، ما خیلی راحت می‌توانیم این تولیدات را جایگزین نفت کنیم و امکاناتش را به خوبی داریم، بنابراین می‌شود مقاومت کرد و در مقابل این تحریم‌ها به راحتی ایستادگی کنیم.

بهمنی اضافه کرد: ما امروز اگر قدری همت خود را در بخش کشاورزی بگذاریم می‌توانیم از محل صادرات بخش کشاورزی کاهش فروش نفت و پتروشیمی را جبران کنیم.

وی گفت: اگر فقط به کشورهای همجوار و هم مرز صادرات داشته باشیم می‌توانیم نیازهایمان را برآورده و تأمین کنیم و برای مدتی مقاومتی کنیم تا گردنه‌ای سخت تحریم را پشت سر بگذاریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تولیدات گلخانه‌ای در کشور ما خوب جواب داده است که نمونه آن توت فرنگی است که به راحتی می‌توانیم صادرات این گونه اقلام را داشته باشیم.

وی افزود: با تأمین امکانات زیرساختی در این بخش، یک جاده ترافیکی حمل و نقل خوبی را در محصولات گلخانه‌ای می‌توانیم داشته باشیم.

بهمنی تصریح کرد: همچنین توانستیم موافقت اصولی مجوز آب شرب این منطقه را بگیریم که مثل مجوز آب از طالقان برای شهر جدید هشتگرد گرفتیم برای اینجا هم داشته باشیم.

وی یکی دیگر از اقدامات را کسب موافقت وزیر برای هشتگرد دانست و اظهار داشت: با راه اندازی خط متروی کرج به هشتگرد روزانه حدود ۲۵۰ هزار مسافر جابجا خواهند شد.

وی گفت: همچنین با راه اندازی کمربندی نظرآباد در جاده‌ی چرمشهر، می‌تواند کل ترافیک اینجا را متأثر کند به طوریکه ماشین‌های سنگین ۱۳ استان که از اینجا عبور می‌کنند و به سمت قم، ساوه، سمنان و مشهد می‌روند خیلی راحت می‌توانند از کمربندی عبور کنند.

بازدید از گلخانه‌ی پرورش صیفی جات در نجم آباد و جشن برداشت گندم از دیگر برنامه‌های امروز در نظرآباد بود.

۶۱۵۶/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =