۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83362371
۰ نفر

برچسب‌ها

کلاهبردار حرفه‌ای در مراغه دستگیر شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری کلاهبردار و جاعل عنوان که اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد، توسط پلیس در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ رضا اصلانی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برابر اخبار واصله به نیروی انتظامی مبنی بر اینکه فردی با هویت معلوم اقدام به جعل عنوان و دریافت وجوه از شهروندان می‌کند، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، این فرد با معرفی خود به عنوان مأمور ادارات دولتی در ازای دریافت وجه از مراجعان به ادارات، ادعای حل مشکلات اداری را داشت.

وی اضافه کرد: مأموران پلیس آگاهی با اتخاذ تدابیر، شگردهای پلیسی و مراقبت‌های مستمر، موفق به شناسایی فرد نامبرده شده و در یک عملیات غافلگیرکننده وی را دستگیر کردند.

اصلانی فر گفت: در بازجویی‌های اولیه از این متهم، وی اعتراف کرد که از طرف مراجعان وکالت برای پیگیری کارهای اداری آنان داشته است.

وی افزود: با اظهارات مال باختگان مشخص شده که این جاعل و کلاهبردار تاکنون اقدام به ۱۰ فقره کلاهبرداری و جعل عنوان کرده و از شاکیان حدود ۳۰۰ میلیون تومان وجه دریافت کرده است.

وی ادامه داد: این کلاهبردار حرفه‌ای پس از تکمیل پرونده با قرار مناسب تحویل دادسرا و روانه زندان شده است.

وی اضافه کرد: شهروندان مراقب افراد کلاهبرداری و اخاذ بوده و از اعتماد بی جا به افراد مختلف پرهیز کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

برچسب‌ها