۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83362359
۰ نفر
نماینده مجلس: توقع سرمایه گذاری از دولت باید کم شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت توان سرمایه گذاری مستقیم را ندارد گفت: توقع سرمایه گذاری از دولت در بخش های مختلف باید کم شود.

حمیدرضا حاجی بابایی روز پنجشنبه در آئین اختتامیه گردهمایی رؤسای واحدهای جهاد دانشگاهی کشور به میزبانی همدان اظهار داشت: باید به سمت جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی و نیز نهادهای عمومی غیر دولتی برویم.

وی اضافه کرد: عادت به بودجه دولتی در توسعه کشور محدودیت ایجاد کرده و رمز موفقیت در مسیر تعالی و پیشرفت کشور ایجاد ظرفیت برای سرمایه گذاران و کم کردن توقع از دولت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: هم اینک در نظام جدید بودجه ریزی کشور نباید خیلی از دولت توقع داشته باشیم که با پرداخت اعتبار، کمک کند.

وی یکی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه را کاربست علم دانست و گفت: این برنامه در قالب برنامه ششم برای نخستین بار در برنامه‌های توسعه کشور گنجانده شد.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم علم را در جامعه تبدیل به ثروت و رونق اقتصادی کنیم، تحقق اقتصاد مقاومتی نیز کم رنگ خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه پیوند بین دانشگاه با صنایع، اقتصاد و جامعه حرف اول را در توسعه عرصه‌های مختلف کشور می‌زند، گفت: هم اینک کشور به چهار قطب فناوری‌های نوین برتر تقسیم شده که آزمونه آن نیز استان همدان با هزار هکتار زمین است.

وی افزود: تمامی سرمایه داران داخلی و خارجی می‌توانند از این ظرفیت ایجاد شده در عرصه‌های مختلف سرمایه گذاری ورود پیدا کنند و برای یکسال نیز هفت هزار میلیارد ریال ظرفیت سرمایه گذاری ایجاد کرده‌ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به توجه جدی به جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه گفت: در برنامه ششم تمامی ظرفیت لازم را برای جهاد دانشگاهی ایچاد کرده‌ایم و گره‌ها باز شده است.

وی افزود: در این برنامه برای جهاد دانشگاهی ظرفیت بسیار بالایی ایجاد شده است و به لحاظ اعتباری نیز برای این نهاد علمی و فرهنگی کشور چشمه خروشان ایجاد کرده‌ایم.

۷۵۲۰/‏۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =