۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83362339
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۱۳۰۰ کانتینر رسوب شده گمرک بوشهر ترخیص می‌شود

بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: با ابلاغ نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت به گمرکات ۱۳۰۰ کانتینر رسوب شده در گمرک بوشهر ترخیص می شود.

خورشید گزدرازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: براین اساس کالاهایی که تا پایان اردیبهشت ماه امسال به بندر یا منطقه ویژه اقتصادی وارد شده می‌توانند با ارز متقاضی و بدون نیاز به انتقال ارز، بصورت موردی ترخیص شوند.

وی با اشاره به نقش این مهم در راستای ترخیص کانتینرهای رسوب شده در گمرک بیان کرد: ترخیص و روانه بازار شدن این کانتینرها می‌تواند به رونق کسب و کار استان بوشهر کمک قابل توجهی کند.

گزدرازی اظهار کرد: در این زمینه چنانچه از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی یک و دو بوشهر به خوبی استفاده شود این مهم در توسعه استان نیز نقشی تأثیرگذار دارد.

گزدرازی افزود: در ارتباط با خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی سی موجود در گمرک بوشهر که شمار آنها حدود ۲ هزار دستگاه برآورد شده تعداد زیادی از آنها مشکل قضائی داشته و قابلیت ترخیص ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: با توجه به اینکه ثبت سفارش کمتر از یکهزار دستگاه از این خودروها برطرف شده با همکاری نمایندگی‌های آنها قابلیت خروج از گمرک را دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: با توجه به اینکه بندر بوشهر به عنوان مهم‌ترین کریدور شمال به جنوب است انتظار می‌رود از خط کشتیرانی بوشهر - قطر برای صادرات کالاهای سایر استان‌ها نیز استفاده شود.

گزدرازی ادامه داد: در این راستا با اتاق‌های بازرگانی و همچنین اتاق‌های بازرگانی مشترک سراسر کشور رایزنی می‌شود تا بتوانند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند و در این زمینه استان بوشهر آماده هر گونه همراهی و همکاری است.

وی افزود: خط کشتیرانی بوشهر - قطر به افزایش صادرات، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های استان بوشهر و همچنین جذب گردشگر را رونق می بخشد.

گزدرازی یادآور شد: این کشتی در جذب بار و مسافر امکانات قابل توجهی دارد و می‌تواند هفته‌ای سه روز حمل و نقل دریایی این خط را انجام دهد که هفته آینده نخستین حمل بار آن از مبدا بوشهر به مقصد قطر اجرایی می شود.

وی گفت: تحقق این مهم می‌تواند استان بوشهر را نیز از وضعیت رکود خارج کند.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۷/‏۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =