۲ بوکسور آذربایجان غربی در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت می کنند

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات بوکس آذربایجان غربی گفت: «حسین دانشور و محمد عزیزی» ۲ ورزشکار جوان استان با حضور در رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان شانس خود را برای عضویت نهایی امتحان می کنند.

محمد آبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ بوکسور جوان و آینده دار طی یک سال اخیر حضور مستمری در اردوهای آمادگی تیم ملی داشته‌اند و از آمادگی خوبی برخوردارند.

وی بیان کرد: پیش از این نیز اردوی تیم ملی بوکس بزرگسالان از ۲۰ خرداد جاری به مدت ۱۰ روز در سالن شماره ۹ مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد و این ۲ ورزشکار استان (عزیزی و دانشور) در جمع ۳۱ بوکسور دعوت شده حضور داشتند.

وی ادامه داد: حسین دانشور در وزن ۸۱ کیلوگرم از شهرستان نقده و محمد عزیزی در وزن ۹۱ کیلوگرم از شهرستان بوکان فعالیت دارند و در صورت عضویت در ترکیب تیم ملی، خود را برای حضور در مسابقات جهانی روسیه انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده خواهند کرد.

دبیر هیأت بوکس آذربایجان غربی گفت: با تصمیم سازمان تیم‌های ملی مسابقات انتخابی نفرات نهایی تیم ملی بزرگسالان، از فردا جمعه / ‏۳۱‬ خرداد ماه / ‏‬ به مدت سه روز در سالن بوکس شهید همت مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود و نفرات منتخب در اردوهای بعدی تیم ملی بزرگسالان مشخص خواهد شد.

آبی افزود: هم اکنون «محمد عرفان صادقی برزلیقی» بوکسور نونهال ارومیه‌ای در اردوی تیم ملی که از ۳۰ خرداد ماه در تهران آغاز شده است حضور دارد؛ این اردو در راستای آماده سازی تیم ملی نونهالان جهت شرکت در نخستین دوره بازی‌های آسیایی که به میزبانی شهرستان بیجار در استان کردستان برگزار می‌شود، برپا شده است.

وی بیان کرد: دانشور یکی از ملی پوشان آینده دار نقده ای است که فروردین ماه امسال به مسابقات قهرمانی بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیا - تایلند اعزام شده بود، این بوکسور جوان در نخستین مبارزه خود مقابل حریفی از ویتنام پیروز شد ولی در در دومین دیدارش مقابل حریف فیلیپینی شکست خورد و ضمن از دست دادن مدال برنز آسیا از راهیابی به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

به گزارش ایرنا بوکس از جمله رشته‌های رزمی است که در آذربایجان غربی قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.

طی سال گذشته سیامک قربانی بوکسور از ارومیه، عبدالله پرتنی از مهابادی و عرفان مام خسروی و سید محمد مام محمودی ۲ بوکسور اهل شهرستان بوکان به اردوهای مختلف تیم ملی دعوت شدند.

طاهر جباری ملی پوش سابق بوکس کشور و یکی از قهرمانان سابق رقابت‌های بین‌المللی و آسیایی دهه ۸۰ ایران است که هم اکنون در کسوت مربیگری فعالیت دارد و پنج ورزشکار تربیت و تقدیم تیم‌های ملی بوکس کشور کرده است.

طاهر جباری، حسین مادر دوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی پوش آذربایجان غربی هستند که از دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین المللی برای ایران اسلامی شده‌اند.

در دهه ۹۰ نیز بوکسورهایی همچون هادی ماکویی، امین بخشی زاده، وحید ابراهیمی، یونس حسن پور، حسین دانشور، مهدی ماکویی و محمد عزیزی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

بیش از یکهزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند.

۷۱۵۶/‏۷۱۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =