استاندار: کلینیک صنعتی خراسان رضوی راهگشای واحدهای تولیدی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: کلینیک صنعتی در این استان راهگشای حل مشکلات واحد های تولیدی نیمه فعال و راکد است و همه این واحدها به زودی تعیین تکلیف می شوند.

علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در مشهد افزود: با بهره گیری از کارشناسان این کلینیک، مشکلات واحدهای شهرک های صنعتی احصا می‌شود و واحدهایی که شرایط راه اندازی مجدد را داشته باشند، احیا می‌گردند.

وی اظهار داشت: به منظور آشنایی با مشکلات واحدهای تولیدی روزهای یکشنبه هر هفته نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در یکی از واحدهای تولیدی برگزار و مشکلات آنها بررسی و برای رفع آن چاره جویی می‌شود.

وی گفت: برخی مشکلات حوزه کسب و کار متاثر از جو روانی حاکم بر اقتصاد است و در ماه‌های اخیر همگرایی بسیار خوبی بین ارکان مختلف حاکمیت و بخش خصوصی ایجاد شده که این مهم به بهبود شرایط فضای کسب و کار استان کمک شایانی می کند.

رزم حسینی افزود: اتاق بازرگانی مشهد می‌تواند با تشکیل کمیته‌ای ویژه ضمن شناسایی مشکلات موجود در فضای کسب و کار، پروژه هایی را به منظور ارتقای فضای کسب و کار طراحی و برای بررسی و تصویب به شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی پیشنهاد دهد.

وی اظهار داشت: تحریم ها و فشارهای دشمن، اقتصاد کشور را در شرایط ویژه ای قرار داده است و شاید این فشارها تشدید شود لذا برای تاب آوری در برابر فشار باید بیش از پیش به ظرفیت‌های داخلی توجه شود و به گونه ای عمل نشود که تحریم داخلی بوجود آید.

وی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی نمی توان متناسب با شرایط صلح عمل کرد بلکه باید تصمیمات به موقع، سریع و عملیاتی گرفته شود تا بتوان فشارهای اقتصادی را کاهش داد و در مسیر توسعه اقتصادی گام برداشت.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به سفر چند ساعته رئیس جمهوری به مشهد به منظور زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) افزود: دکتر روحانی نسبت به این استان دیدگاه بسیار مثبتی داشته و برای حمایت از برنامه های اقتصادی استان اعلام آمادگی نمود ضمن اینکه در این سفر توافقات خوبی نیز انجام شد.

وی با اشاره به نشست اخیر مدیران خراسان رضوی با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای لاریجانی در باره اصلاح قوانین مزاحم رونق تولید و تفویض برخی اختیارات دیدگاه مثبت داشت و در همین راستا تفویض چند مورد از اختیارات مهم کشوری بویژه در حوزه اقتصادی به استان دنبال می‌شود.

وی همچنین با اشاره به طرح ملی همیاران آب گفت: در مسیر مدیریت استان از نظرات کارشناسی متخصصان استفاده خواهیم کرد و به منظور تحقق این سیاست، در گام نخست با همکاری استادان برجسته دانشگاه فردوسی مشهد، طرح همیاران آب به منظور تعادل بخشی به منابع و مصارف آب تدوین شد که به زودی بخش شهرستانی آن به فرمانداران و مدیران معین های اقتصاد مقاومتی ابلاغ می‌شود.

رزم حسینی از استادان دانشگاه و فعالان مرتبط با بخش های مهم استان از قبیل آب و خاک خواست در طرح همیاران آب مشارکت داشته باشند.

۷۴۸۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =