۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83362259
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر علوم: تحریم ها باعث تحکیم ارتباط بین دانشگاه و صنعت شد

همدان- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تحریم ها باعث آشتی و تحکیم ارتباط بین دانشگاه، مراکز تحقیقاتی و صنعت شد.

دکتر منصور غلامی روز پنجشنبه در آئین اختتامیه گردهمایی رؤسای واحدهای جهاد دانشگاهی کشور در همدان اظهار داشت: جهاد دانشگاهی مدل مناسب در خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف است. مدل فعالیت جهاد دانشگاهی، کار برای مردم بدون توقع و سود است.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی هرگز دنبال کسب سود و منفعت نیست و این نقطه مثبت فعالیت نیروهای ارزشمند این نهاد علمی و فرهنگی است.

دکتر غلامی بیان کرد: نیروهای جهاد دانشگاهی تلاش جهادانه در راستای توسعه علمی، فناوری و فرهنگی کشور دارد وانتظار ما تداوم این موفقیت‌ها است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را به فال نیک گرفت و گفت: تحریم‌ها باعث آشتی و تحکیم ارتباط بین دانشگاه، مراکز تحقیقاتی و صنعت شد.

وی افزود: تحریم‌ها سبب شد تا ظرفیت‌ها بیش از گذشته شناسایی و باعث تحکیم همکاری اثرگذار در عرصه‌های مختلف شود.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم این همکاری و ارتباط بین دانشگاه و صنعت مستمر بماند و در صورت رفع تنگناها طی سال‌های آینده، قطع نشود.

وی توسعه همکاری بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و بخشی‌های تولیدی و صنعتی کشور را مثبت ارزیابی کرد و افزود: هم اکنون شاهد انعقاد قراردادهایی برای رفع مشکلات بزرگ هستیم در حالی که عده‌ای بعید می‌دانستند که این همکاری نتیجه بخش باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: امروزه هر مشتری که درخواست علمی و فناوری از دانشگاه‌ها دارد، در توسعه امور موفق شده است.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنایع دفاعی کشور سفارش‌های لازم را به دانشگاه‌ها ارائه داده‌اند و قراردادهای صورت گرفته، با موفقیت انجام شده است.

وی افزود: انتظار ما توسعه همکاری با دانشگاه‌ها در عرصه‌های علمی و فن آوری است و به طور قطع این رویکرد مهم نتیجه بخش خواهد بود.

دکتر غلامی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیرامون عرصه‌های علمی را منجر به مضاعف شدن وظایف دانشگاه‌ها دانست و گفت: حفظ وضعیت موجود و جایگاه علمی در دنیا و نیز اثرگذاری و رشد علمی در سطح جامعه جزو اهداف اجرایی این وزارتخانه است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: این توسعه علمی و فناوری دانشگاه‌ها باید با اراده و گستردگی بیشتر پیش برود تا نتایج چشمگیر و ماندگار باشد.

۷۵۲۰/‏۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =