۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83362251
۰ نفر
امام جمعه همدان: دستگاه قضایی از هیاهوی مفسدان نهراسد

همدان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: دستگاه قضایی هنگام برخورد با مفسدان اقتصادی شاهد هیاهو و جنجال توسط برخی خواهد بود بنابراین نباید از فضای ایجاد شده بهراسد.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثق روز پنجشنبه در آیین معارفه دادستان جدید همدان با اعتقاد به اینکه تمامی پرونده‌های طرح شده در دادگستری یک ریشه در فساد دارد افزود: وظیفه در مقابله با مجموع همه این پرونده ها، مبارزه با فساد است.

وی تاکید کرد: به طور حتم رواج فساد در جامعه موجب سلب اعتماد مردم می‌شود و امام راحل بر ضرورت اعتماد سازی در جامعه اسلامی تاکید دارند که در این میان قوه قضائیه نقش محوری دارد.
امام جمعه همدان با بیان اینکه دستگاه قضایی در خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی قرار دارد افزود: اولین ویژگی برای مبارزه با فساد اقتصادی داشتن قاطعیت به همراه قدرت و قوت، است
حجت الاسلام شعبانی موثق ادامه داد: قوه قضاییه مظهر قهر الهی در برخورد با فساد است و اگر با مفسدان رأفت داشته باشیم بر خلاف کتاب و آموزه های الهی است.
وی با بیان اینکه میزی که پشت آن تکیه زده اید به شدت لغزنده است اضافه کرد: فساد به مثابه بیماری واگیر است که اگر در برخورد با قوت و قدرت صورت نگیرد تسری می یابد بنابراین برای خشکاندن ریشه فساد باید با قهر و غضب برخورد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: از منظر اولیای خدا، حکومت اسلامی تجلی رحمت الهی است ولی لازمه آن قهر و غضب با مفسدان است که قوه قضاییه در خط مقدم هستید.
حجت الاسلام شعبانی موثق اظهار داشت: در مبارزه با مفاسد خیلی‌ها که منافعشان به خطر می‌افتد شروع به هیاهو و سر و صدا و هجوم می‌کنند که دستگاه قضایی نباید از هیاهو دیگران بترسد بلکه با قوت و قدرت حرکت کند.
وی یادآوری کرد: زحمات فراوانی در قوه قضائیه کشیده شده و شجاعت، شهامت و مدیریت شهید بهشتی زبانزد است بنابراین مردم باید در جریان زحمات این مجموعه قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه برای اعتماد سازی باید اطلاع رسانی ها شفاف صورت گیرد اضافه کرد: همچنان که فساد علنی می‌شود، مقابله، مبارزه، در میدان بودن و مجاهدت قضات دادگستری نیز باید به مردم اطلاع رسانی شود.

در این آئین از تلاش و زحمات کامران حمزه قدردانی شده و حسن خانجانی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان همدان معرفی شد.

۷۵۲۶/‏۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =