۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83362231
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار صیاد غیرمجاز ماهی توسط محیط بانان ایجرود دستگیر شدند

زنجان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود، از دستگیری چهار صیاد ماهی از سوی محیط بانان این شهرستان خبر داد.

حامد تقی بی گلو روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این صیادان متخلف، ساعت چهار بامداد امروز / پنجشنبه ۳۰ خرداد جاری / حین صید غیرمجاز ماهی در سد گلابر شهرستان ایجرود توسط محیط بانان در دام قانون گرفتار شدند.
وی با بیان اینکه در بازرسی از خودروی این صیادان متخلف تعداد ۱۹ قطعه ماهی کپور و ۲ رشته تور ماهیگیری پرتابی، ۲ رشته تور ماهیگری دیواری بزرگ به طول قریب ۲۵۰ متر به دست آمد، افزود: استفاده از تور دیواری ماهیگری برای صید ماهی در سدهای زنجان به لحاظ تأثیرگذاری در کاهش جمعیت ماهیان، ممنوع است و به هیچ صیادی نیز مجوز استفاده از این تور داده نمی‌شود.
تقی بی گلو اظهار داشت: متخلفان دستگیر شده، بومی این شهرستان هستند و پرونده تخلف برای آنان تنظیم و به منظور رسیدگی و اعمال قانون به مراجع قضائی شهرستان ایجرود معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: الان فصل تخم گذاری ماهیان و زادآوری پرندگان و پستانداران است که متأسفانه صیادان با مبادرت به صید غیرمجاز ماهی‌ها، جمعیت این نوع آبزی را کاهش داده و از طرفی نیز زنجیره غذایی را برهم می‌زنند.

۲۲ اردیبهشت نیز ۶ صیاد متخلف حین صید ماهی در سد گلابر از سوی محیط بانان شهرستان ایجرود مشاهده و در دام گرفتار شدند و این صیادان در قالب ۲ گروه چهار و ۲ نفره در حال صید ماهی بودند که از گروه چهار نفری که غیربومی نیز بودند ۴۰ قطعه ماهی کپور، پنج دستگاه لنسر، ۹ عدد چوب ماهیگیری کاسی، کشف و ضبط شد.
از گروه ۲ نفره که بومی استان نیز بودند ۱۶ قطعه ماهی، یک دستگاه لنسر، ۲ عدد چوب ماهیگیری کاسی و سه عدد قلاب ماهیگیری به دست آمد.

اواخر اردیبهشت پارسال نیز ۲ صیاد متخلف غیربومی به جرم صید غیر مجاز ماهی در سد گلابر واقع در شهرستان ایجرود دستگیر شدند و در بازرسی انجام شده از خودروی پراید متعلق به آنان، یک رشته تور دیواری ماهیگیری به طول ۳۵۰ متر، یک دستگاه قایق تویوپی دست ساز و ۲ عدد ماهی کپور کشف شد.

۲۰ شهریور پارسال نیز چهار صیاد متخلف غیربومی حین صید غیر مجاز ماهی در سد گلابر شهرستان ایجرود توسط محیط بانان در دام قانون گرفتار شدند که از این صیادان متخلف تعداد ۵۸ قطعه انواع ماهی اعم از کپور و زردپر، سه رشته تور ماهیگیری به طول ۴۰۰ متر، چهار دستگاه قایق بادی به همراه ۲ عدد پارو و چهار عدد جلیقه نجات کشف و ضبط شد.

۶۰۸۴/‌۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =