پیام سقوط پهپاد آمریکایی یعنی مدافعان میهن در برابر هر تجاوزی ایستاده اند
سردار حسین سلامی در کنگره 5400 شهید استان کردستان

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط پدافند یکپارچه هوایی کشور یک پیام مهم دارد و آن هم اینکه مدافعان حریم میهن اسلامی در برابر هر گونه تعارض و تجاوزی ایستاده اند. .

سردار حسین سلامی روز پنجشنبه کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی در ساعات اولیه بامداد امروز حین تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مقابل منطقه کوه مبارک استان هرمزگان توسط آتش پدافند یکپارچه هوایی کشور خبر داد.

«روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نخستین ساعات بامداد امروز یک فروند هواپیمای جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند یکپارچه هوایی کشور قرار گرفت و سرنگون شد».

وی به سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا توسط پدافند یکپارچه هوایی کشور در سحرگاه پنجشنبه ۳۰ خرداد اشاره کرد و گفت: این پهپاد در حال جاسوسی و تعرض به آسمان ایران اسلامی در بندرعباس منهدم شد.

وی با بیان اینکه این منش و روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان است، یادآور شد: سرنگون کردن هواپیمای جاوسی حامل پیام واضح و قاطعی بود و آن اینکه مدافعان مرزهای مبهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه ای به این سرزمین قاطع و تمام کننده عمل خواهد کرد.

فرمانده کل سپاه خط قرمز ایران اسلامی را مرزها دانست و افزود: هر دشمنی به مرزهای کشورمان تعرض کند نابود خواهد شد و تنها راه دشمنان، احترام گذاشتن به تمامیت ارضی و منافع حیاتی ایران است.

سردار سلامی تاکید کرد: ما بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم اما همواره برای جنگ آماده ایم، ضمن اینکه ملت مسلمان ما و فرزندان این سرزمین و پیشمرگان کُرد از آبرو، حیثیت و نوامیس خود با همه وجود و با کرامت و عزت دفاع می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان بدانند هر جا باشند آنان را می‌یابیم و امانشان نمی‌دهیم، اظهار داشت: به دوستان مان در کشورهای منطقه توصیه می‌کنیم مراقب توطئه‌های دشمنان باشند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم و امروز نیز به قدرت‌های بزرگ نیازی نداریم و همه ظرفیت‌ها برای ایستادگی در ایران مهیاست و اراده عظیم ملت، ایران اسلامی را در جنگ اقتصادی پیش رو به پیروزی می‌رساند.

سردار سلامی با بیان اینکه سیاست ما در بخش نظامی بازدارندگی است، افزود: دشمن به دنبال خلع سلاح کشورمان است چرا که ملتی که خلع سلاح شود توان مقاومت در برابر فشارهای دشمن را نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: این ملت ایستاده و مذاکره را مطلقاً رد می‌کند همچنانکه در دیدار رهبری با نخست وزیر ژاپن غرور مقدس اسلامی در اوج قرار گرفت و رهبرمعظم انقلاب با وقار، تدبیر و شجاعت اعلام داشتند که منطق ایران برای همه جهان مقاومت است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: این راه ماست و شما مردمان کُرد که بخش مهمی از استقلال و حراست ار مرزهای مقدس را بر عهده دارید به خوبی حافظ امنیت و اقتدار نظام اسلامی بوده و هستید.

منطق ما مبارزه و عدم مذاکره با دشمن است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش یگری گفت: منطق ما مبارزه است و مذاکره منطق تسلیم است و اگر مذاکره کنیم فشار دشمن بیشتر می‌شود، چرا که تصور آنها بر ضعف ما خواهد بود.

سردار سلامی با بیان اینکه هر چقدر مقاومت کردیم پیشرفت به همراه داشت، اظهار داشت: به واسطه مقاومت به یک قدرت جهانی رسیده‌ایم که قدرت‌های بزرگ از مواجه شدن با آن واهمه دارند.

وی با اشاره به اینکه با مقاومت رشد کرده‌ایم و با منطق مقاومت قد برافراشته‌ایم، افزود: ما در اثر مقاومت دشمنان را فرسوده کردیم و به دلیل مقاومت به آزادی و عزت رسیده‌ایم بنابراین اگر مقاومت نمی‌کردیم همان ابتدای انقلاب میدان نبرد را به دشمن واگدار کرده بودیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: در تحریم اقتصادی به خوداتکایی و خودکفایی رسیدیم و اکنون همراه با دستیابی به استقلال و عزت اقتصادی، ملت ایران قله‌های رفیع افتخار را یکی یکی فتح می‌کند.

سردار سلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند که راه حل مشکلات اقتصادی مذاکره است در حالی که درس‌های عبرت آموزی را از تاریخ گذشته آموخته‌ایم و می‌دانیم که به دولت غیرقابل اعتماد آمریکا نباید اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه ما در طول تاریخ انقلاب با دشمنان بزرگ و سناریوهای سختی درگیر بوده‌ایم، گفت: در طول ۴۰ سال گذشته دشمن از طریق مختلف برای نابودی استقلال ایران و تسلیم مردم سیاست‌ها و راهبردهایی را بکار برد اما هرگز به نتیجه نرسید.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمن در اوایل انقلاب از توطئه تجزیه طلبانه، جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی با هدف نابودی نظام اسلامی بهره گرفت اما ملت ایران از این مسیر سخت عبور و استقلال خویش را حفظ کرد زیرا این سرزمین دارای رهبرانی است که تاریخ آن را به خود ندیده است.

سردار سلامی افزود: تمثال زیبا و عقلانیت تدبیر و تفکر و ژرف نگری امام راحل تجسم حقیقی این مهم است ضمن اینکه رهبری‌های حکمیمانه رهبر معظم انقلاب که با ژرف اندیشی، بلندنگری تفکر و روح حسینی ایشان به همراه مردمی صبور و نجیب افتخارات ایران اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: دشمن همواره با حصر اقتصادی، فتنه‌های داخلی و فشار و عملیات روانی و جنگ‌های نیابتی در منطقه به دنبال دستیابی به کوچک‌ترین پیروزی‌ها بوده اما همیشه ناکام مانده است.

سردار سلامی اضافه کرد: دشمنان قدرت خود را از دست داده و در سرزمین‌های مختلف بازی را باخته‌اند و اینک سرگردان و نگرانند چرا که نمی‌دانند چه کنند همچنانکه در لبنان با شکست از حزب الله برای همیشه سیاست تجاوزکارانه شأن خاموش ماند چون قدرت موشکی فلسطینی‌ها به میدانی برای فوران آتش علیه اسرائیل تبدیل شده است.

وی یادآور شد: زمانی اسرائیل به دنبال نابودی نظام سوریه بود اما امروز شاهد ماندن این نظام و شکست او هستیم همچنانکه آمریکا نیز زمانی با ۱۵۰ هزار سرباز به دنبال فتح عراق و ایحاد حکومتی مطلوب به نفع خود بود که سیاست‌های آنان با گسترش مقاومت در منطقه به شکست انجامید.

وی ادامه داد: آمریکا و متحدانش می‌خواستند حکومتی جدید براساس منافع خود ایجاد کنند اما امروز در باتلاق مقاومت مردم یمن گرفتار شده و میدان مبارزه در این کشور به نفع مردم در حال تغییر است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز آمریکا از درون در حال نابودی و دچار پوکی اقتصادی شده است، گفت: اسکتبار در کنار عملیات روانی می‌خواهد ملت ایران را به مذاکره دعوت کرده و تسلیم خواسته‌های خود کند اما مردم ایران قهرمانه برای حفظ استقلال خود ایستاده و آنان در این سناریو نیز شکست می‌خورند.

سردار سلامی افزود: پیشوایان بزرگ انقلاب به ما آموختند اگر با الهام از قرآن بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود و با ایستادگی از جاذبه قدرت دشمن عبور خواهیم کرد و اراده ملت بر سرنوشت خود مسلط خواهد شد.

کُردها تراکمی از رشادت و کرامت هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: می توان واژه کُرد را تراکمی از واژه رشادت و کرامت و داوری دانست چرا که آنان با الهام گرفتن از این واژه ها شخصیت خود را شکل دادند.

سردار سلامی اظهار داشت: برای من افتخار بزرگی است که امروز در این لحظه های سرشار از معنویت در میهمانی لاله های سرخ سرزمین مجاهدت های خاموش کردستان مهمان شهیدان و مردم این دیار هستم.

وی افزود: حضور در جمع مردمان کردستان سرزمین کوه های استوار، چشمه های جاری و لاله های سرخ رنگ و معطر یک افتخار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: سرزمین های دیگر نیز از کردستان الهام گرفته اند و چرا که کردستانی ها مردمان رفیع، شفیع، آزاده، سلحشور، حماسه آفرین، رشید، دلاور و باوفای انقلاب اسلامی ایران هستند.

وی یادآور شد: اینجا سرزمین هنر مقاومت، مظهر ایستادگی و پایداری ملت ایران است و می توان در کنار دزفول قهرمان کردستان را نیز پایتخت ایستادگی و ثبات قدمی ملت ایران نام نهاد.

سردار سلامی تاکید کرد: کردستان نگین درخشانی بر حلقه انگشتری مردم ایران و مردمان آن با فرهنگی غنی صاحب ادبی عمیق و ژرف و دارایی ایمانی مستحکم در بنای عظیم امنیت کشور محسوب می شوند.

وی گفت: بنابراین مردم کردستان تحسین بر انگیزند و در اینجا رود با صفای مهربانی و وفاداری و ایثار همیشه جاری بوده و این نشانه ای از صدق وعده و وفاداری آنان است.

سردار سلامی اظهار داشت: ۵۴۰۰ شهید و پیشمرگه شهید کُرد مسلمان نشانه های واضح از نیل به جاودانگی مردمان این خطه و دیار آگاهی ها است.

وی یادآور شد: اینجا سرزمین شهیدان بزرگ و ماموستایان و سرزمین شهید فرشته است که مهربانی ها را در زمین به نقش می کشند.

فرمانده کل سپاه افزود: در این سرزمین جاودانگی قامت ستاره های ایرانی همچون شهید صیادشیرازی، بروجردی، نصرت زاده و ناصر و احد کاظمی شکل گرفته است.

سردار سلامی با بیان اینکه شهیدان ما در هر نقطه ای از این کشور بزرگ نشانه های عزت و سنبل های هستند، گفت: در سایه این خون ها و مقاومت مردم امروز ملت ایران در عالم با صفت های مختلف همچون اقتدار و افتخار، بزرگی و ایستادگی و عزت پیشرفت و امنیت رفاه شناخته می شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: همه این معانی و تعاریف میراث جاودان ۱۰۰ ها هزار شهید کشور است که ۲۰ هزار جوان آن در سرزمین کردستان خوابیده است تا نخل ملت ایران باقی بماند.

وی اظهار داشت: در این سرزمین خون شیعه و اهل سنت جاری شده تا با در هم آمیختگی آنان وحدت ملی را برای همیشه دوام ببخشد.

سردار سلامی افزود: می توان واژه کرد را تراکمی از واژه رشادت و کرامت و داوری دانست چرا که آنان با الهام گرفتن از این واژه ها شخصیت خود را شکل داده و اصیل ترین قوم ایران هستند و به قدمت تاریخ پرشکوه و تمدن تاریخ ایران و اسلام هم قد هستند.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی آنان می خواستند کردستان را به عنوان یک پایگاه برای شکست امت اسلام قرار دهند اما شعور، آگاهی، ایمان و روح حماسه آفرینی مردم کرد و پیوند آنان با ملت ایران اجازه نداد که این پدید شوم شکل بگیرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: آنها می خواستند این سرزمین را سرزمین جنگ قرار دهند و امنیت را از این ایران بگیرند اما مردم کرد و پیشمرگه مسلمان ایستادند.

وی اظهار داشت: هم اکنون کردستان به محل دفن سیاست استکابر و نقطه وحدت ایران و اسلام تبدیل شد و امروز کردستان سرسبز ایمن و در حال پیشرفت می درخشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفته اینجا را به نقطه امن در جهان تبدیل کند.

نخستین کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در محل سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج با حضور جمعی از مردم و بسیجیان، مسئولان استانی، کشوری، نیروهای مسلح مستقر در منطقه و سردار حسن سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و میهمانانی از ۲۲ استان کشور برگزار شد.
مقدمات این کنگره از حدود ۲ سال پیش آغاز شد و با برگزاری پیش کنگره‌های مختلف از جمله ۲۵ اجلاسیه شهدا شهرستان‌ها، شهدا اقشار مختلف از جمله فرهنگی، روحانیان و دانشجویان قدم در مسیر نهایی گذاشت.
رونمایی از سردیس و تندیس شهدا اقشار و شاخص از جمله شهدای دانشجو، کارگر و فرهنگی از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این کنگره بودو همزمان با برگزاری کنگره ملی سردیس برادران شهید شبلی در سنندج رونمایی شد.
تألیف ۲۵ کتاب در حوزه جهاد و شهادت و چاپ بیش از ۶۰ جلد کتاب خاطرات و زندگینامه شهیدان پیشمرگه کرد مسلمان، دانشجو، دانش آموز، فرهنگی و سایر اقشار و واگذاری جهیزیه‌های مختلف به نورعروسان نیازمند و اجرای طرح‌های محرومیت زدایی از دیگر برنامه‌های مقدماتی این کنگره ملی است.
استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر با عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و جدای از آن توطئه‌های قومی بود که توسط گروه‌های ضد انقلاب، این استان درگیر یک جنگ داخلی هم شده بود.

۳۰۳۴/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =