سه هزار و ۵۰۰ متر کانال آب در شالیزارهای آستارا ساخته شد

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: کانال های خطی مدیریت و مهار آب کشاورزی به امتداد سه هزار و ۵۰۰ متر در شالیزارها ساخته شد.

ایرج شیارکار روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد کانال‌های بتنی باعث جلوگیری از هدر رفت و هدایت سریع آب کشاورزی می‌شود و در چهار سال گذشته در امتداد ۲۴ کیلومتر و امسال با صرف اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال، در امتداد سه و نیم کیلومتر در شالیزارها کانال ساخته شده است.
وی اظهار کرد: آب بندان های آستارا نیازمند لایروبی است و انجام نشدن آن، موجب سرریز به جاده‌ها و اراضی کشاورزی در روزهای پربارش می‌شود.

وی ادامه داد: طرح آبیاری کم فشار در ۲۰ هکتار شالیزار با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال اجرا شد و به ازای هر هکتار، سالانه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب صرفه جویی می‌شود و با استفاده از فشار آب موجود در لوله‌ها و بدون نیاز به استخر، آب به زمین‌های کشاورزی منتقل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا افزود: ۷۰۰ تن انواع کود شیمیایی در سال گذشته برای بهره وری اراضی بین کشاورزان توزیع شد و کودها از نوع ازته، فسفاته و پتاسه است و اغلب در آستارا در کشت برنج، به عنوان مهمترین محصول این شهرستان استفاده می‌شود.

وسعت اراضی کشاورزی آستارا هفت هزار و ۵۰۰ هکتار است و سه هزار و ۲۰۰ هکتار آن به کشت انواع برنج محلی و پرمحصول اختصاص می‌یابد و سالانه بیش از ۱۵ هزار تن شلتوک و ۱۰ هزار تن برنج برداشت می‌شود.
این شهرستان با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴/‏۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =