۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 83362218
۰ نفر
بیمارستان امداد مشهد به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مشهد- ایرنا- مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تکمیل ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب این شهر به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

دکتر علی رحیمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان خراسان رضوی افزود: ساخت این بیمارستان در سال ۸۸ با پیش بینی اولیه برخورداری از ۱۰۰ تخت آغاز شد اما به دلیل پاره‌ای مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها در سال ۹۰ با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.

وی ادامه داد: این پروژه از سال گذشته با مکاتبات انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسئولان بالادستی کشور در ردیف پروژه‌های لازم الاجرا قرار گرفت و ساخت آن با فروش ۲۵۰ میلیارد ریال اوراق قرضه و پیش بینی برخورداری از ۲۰۰ تخت بیمارستانی از سر گرفته شد و هم اکنون بیش از ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چنانچه اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه مهم درمانی عمرانی تخصیص یابد پیش بینی می‌شود طی دو سال آینده به بهره برداری کامل برسد.

رحیمی افزود: با راه اندازی این بیمارستان، زنجیره برخورداری از امکانات مراکز درمان بیماران ترومایی یعنی حوادث و ضربه‌های ناشی از آن و نیز جراحی عروق برابر استانداردهای جهانی در چهار جهت کلانشهر مشهد برای سالانه ۳۰ میلیون گردشگر و زائر و مجاور تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان با ۱۸ هزار متر مربع زیر بنا علاوه بر تمرکز بر درمان بیماران تروما و جراحی عروق می‌تواند بخشی از نیازهای مراجعه کنندگان در جنوب مشهد به خدمات عمومی پزشکی را هم پوشش دهد.

او یادآور شد: در سالهای گذشته در اجرای طرح تحول سلامت و تلاش وافر مسئولان استانی و کشوری بیمارستانهای شهید کامیاب در شرق و طالقانی در غرب به بهره برداری، تجهیز و نوسازی رسیده‌اند و با حداکثر امکانات در حال خدمات دهی به مراجعه کنندگان هستند در حالی که دو پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد در شمال و امداد و نجات در جنوب مشهد هنوز نیمه تمام هستند که امید است با مساعدت مسئولان و تخصیص به موقع اعتبارات تکمیل شوند که البته در بیمارستان هاشمی نژاد عملیات ساختمانی تقریباً به پایان رسیده و برخی موارد جزئی مانده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست گفت: طرح تحول سلامت در حالی در استان شروع شد که بیمارستانها و مراکز درمانی این استان به لحاظ امکانات و مکان، وضعیت مطلوبی نداشت و با کمبود بیش از سه هزار تخت بیمارستانی مواجه بود.

دکتر شاپور بدیعی افزود: با تلاش مدیران و مساعدت دولت خدمتگزار در مقطع کنونی می‌توانیم بگوییم که بسیاری از مشکلات رفع شده و بیمارستان‌های خراسان رضوی از فضا و تجهیزات استاندارد دنیا برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در این مدت بیمارستان‌های خلیل آباد کاشمر، بیمارستان و زایشگاه باخرز، بیمارستان رشتخوار و بیمارستان فریمان به بهره برداری رسیده اند که نقش بسیار مهمی در کاهش مراجعات مردمی و بیماران به شهر مشهد دارند و علاوه بر این در این مدت در زمینه بازسازی و تجهیز بیمارستان‌های موجود نیز کارهای بسیار مهمی انجام گرفته که در خور قدردانی است.

۶۰۷۰/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =