۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83362215
۰ نفر

برچسب‌ها

ترویج فرهنگ شهدا با تولید محتوا در دستور کار قرار گیرد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تولید محتوای مناسب در دستور کار دستگاه های فرهنگی قرار گیرد تا میزبانی از شهدای گمنام به تشییع و تدفین ختم نشود.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در ستاد استقبال از شهدای گمنام خراسان جنوبی افزود: میزبانی از شهدا در روز شهادت امام موسی بن جعفر (ع) و همزمان شدن با ایام هفتم تیر و هفته حقوق بشر آمریکایی فرصتی مناسب برای تولید محتوا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی ادامه داد: برملا کردن جنایات استکبار جهانی با تولید محتوای مناسب می‌تواند به عنوان یک هنر مورد توجه قرار گیرد که فعالان فرهنگی باید از این فرصت به خوبی در ترویج فرهنگ شهدا بهره گیرند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در تشییع شهدای گمنام باید کمترین وقت از مردم گرفته و بیشترین بهره برداری صورت گیرد، تصریح کرد: مردم در مراسم شهدا نباید خسته شوند.

وی اظهار داشت: سخنرانان مراسم اهداف دین را به مردم انتقال دهند زیرا پیامبران الهی و ائمه اظهار (ع) همواره جان خود را در همین مسیر تقدیم کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه مسئولان برای انتقال شهدا متکی به هواپیما نباشند، گفت: اگر در روز مقرر فرودگاه بیرجند مشکل پروازی داشت پیکر پاک شهدا به فرودگاه مشهد و از آنجا با خودرو به بیرجند انتقال یابد.

پیکر سه شهید گمنام در خراسان جنوبی خاکسپاری می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته پیکر سه شهید گمنام همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) وارد خراسان جنوبی و در شهرستان بیرجند تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

محمدرضا فخر با بیان اینکه این سه شهید جزو ۱۱۰ شهید تازه تفحص شده هستند افزود: پیکر پاک ۲ شهید در شهرک چهکند و یک شهید در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی خاکسپاری خواهد شد.

وی ادامه داد: از این شهدا پیکر ۵۰ شهید از شهدای جاویدالاثر شناسایی شده که متأسفانه خراسان جنوبی سهمی از پیکرهای شناسایی شده نداشته است.

پیکر شهدای گمنام ششم یا هفتم تیرماه وارد خراسان جنوبی می‌شود و پس از برگزاری جلسات محوری و مراسم‌های وداع با شهدا با حضور مردم همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) خاکسپاری خواهد شد.

۳۲۱۵* ۶۰۵۴

برچسب‌ها