دستگاه ها اقدامات طرح جامع کاهش تصادفات را گزارش دهند

قزوین – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: دستگاه های مرتبط در راستای طرح جامع کاهش تصادفات باید اقدامات خود را ماهانه به منظور انجام کارهای پیشگیرانه در این زمینه گزارش کنند.

علی فرخزاد روز پنجشنبه در نخستین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان تاکید کرد: با توجه به اهمیت طرح جامع کاهش تصادفات که از سوی شورای عالی ترافیک کشور به استان‌ها واگذار شده، این طرح توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و دستگاه‌های متولی در دست تهیه است.
فرخزاد گفت: این طرح باید در اسرع وقت تکمیل شده و پس از تصویب به دستگاه‌ها ابلاغ شود تا آنان نیز اقدامات صورت گرفته را در این زمینه به صورت ماهانه گزارش دهند.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به نتیجه بهتر نباید تنها به جلسات کمیسیون بسنده کرد بلکه باید زیرمجموعه‌های تخصصی‌تر در قالب کمیته فنی با حضور دفتر فنی استانداری، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه تعریف شده و جلسات آنها نیز هر ۲ هفته یک مرتبه تشکیل شود.
‌به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین همچنین باید این جلسات در فرمانداری‌های سطح استان نیز تشکیل و گزارش آن به این کمیسیون اعلام شود.
‌فرخزاد در خصوص دوربین‌های پایشگر سرعت، اظهار داشت: دوربین‌های یاد شده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اسرع وقت فعال سازی و به روز رسانی شود تا با پیگیری تخلفات آمار شاهد کاهش سوانح جاده‌ای باشیم.
‌وی در خصوص اضافه بار کامیون‌های حمل بار معادن استان، افزود: خودروهایی که مبادرت به حمل بار بیش از حد مجاز کنند باید توسط پلیس راه اعلام شود تا بر اساس مصوبه شورای معادن استان، معدن مربوط ملزم به نصب باسکول شود.

۸۰۵۴* ۶۱۰۱