رئیس کل: کمبود نیرو در دادگستری همدان غوغا می کند

همدان - ایرنا - رئیس کل دادگستری همدان گفت: کمبود نیروی قضایی و اداری در این مجموعه غوغا می کند در حالیکه تمامی مراحل جذب ۱۵۰ کارمند نهایی شده و منتظر ابلاغ هستیم.

توکل حیدری روز پنجشنبه در آئین معارفه دادستان عمومی و انقلاب همدان بیان کرد: هر دادیار و بازپرس ۱۸۰ پرونده وارده دارد و این میزان پرونده نه تنها دقت و سرعت رسیدگی را از قضات سلب می‌کند بلکه باعث نارضایتی ارباب رجوع می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری اجازه جذب نیروی مورد نیاز در ریاست جدید قوه قضائیه صادر شود تا بتوان با جذب نیرو، رسیدگی به پرونده‌ها را شتاب بیشتری بخشید.

رئیس کل دادگستری همدان تاکید کرد: فراوانی پرونده‌های قضائی و کمبود نیرو موجب فرسودگی کارکنان و بروز افسردگی بین آنها شده است.

حیدری با بیان اینکه در محاکم مختلف، با انباشت پرونده مواجه ایم گفت: دادگستری همدان ۲ رویکرد مهم را پیش رو دارد که نخست تلاش برای قضازدایی و سپردن پرونده‌های فاقد اهمیت قضائی به هیأت‌ها و کمیسیون‌ها است تا بتوان دادسراها را از پرونده‌ها خلوت کرد.

رئیس کل دادگستری همدان اضافه کرد: در صورت تحقق این مهم می توان به پرونده‌های مهم و دارای ماهیت قضائی با دقت و سرعت زیاد رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: همچنین با همکاری دولت در رابطه با جذب قضات و کارکنان تلاش می کنیم و پرونده جذب ۱۵۰ کارمند در دادگستری همدان که نیازمند صدور و ابلاغ دارد به علت محدودیت اعتبار معطل مانده است.

رئیس کل دادگستری همدان گفت: در دوره اخیر ریاست قوه قضائیه و با تشدید برخی از مسائل اجتماعی و روشن شدن فعالیت‌های مسئولان و مدیران در رابطه با انجام تکالیف و وظایف قانونی، موضوع احیای حقوق عامه قوت گرفت.

حیدری اضافه کرد: رئیس دستگاه قضائیه دادستان کل کشور را مأمور به احیای حقوق مردم کرده است که در این راستا حرکت جهادی، سریع و پرشتاب را آغاز کنند.

وی بیان کرد: با حضور حجت الاسلام منتظری در رأس دادستانی کل کشور، در زمینه نظارت بر دادسراها و پیگیری حقوق عامه کارهای ملموسی صورت گرفت و دادستان‌ها در زمینه احیای حقوق عامه خوب ظاهر شدند.

رئیس کل دادگستری همدان اظهار داشت: دادستان سابق همدان در پیگیری حقوق عامه بسیار فعال بود و با کمک ضابطان قضائی، در برخورد با اراذل اوباش و برخورد با مفسدان در ادارات جهادی عمل کرد.

حیدری تاکید کرد: مدیران شایسته و توانمند نباید به بهانه تخریب مختصر عده‌ای، از جرگه مدیریت خارج شوند بلکه اینها ذخیره های انقلاب و نظام هستند.

وی از دادستان جدید همدان نیز خواست نسبت به پرداختن به احیای حقوق عامه مردم که در معرض آسیب و خطر است، توجه به مجموعه دادسراها با وجود کمبود نیرو و فراوانی پرونده‌های وارده، توجه جدی کند.

در این آئین از تلاش و زحمات کامران حمزه قدردانی شده و حسن خانجانی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان همدان معرفی شد.

۷۵۲۶/‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =