وزیر راه و شهرسازی: یک هزار میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان قائم تویسرکان اختصاص یافته است

همدان- ایرنا- وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان قائم شهرستان تویسرکان اختصاص یافته است گفت: تجهیز این بیمارستان بر عهده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از این بیمارستان افزود: عملیات ساخت این بیمارستان تاکنون ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا چند ماه آینده به ۱۰۰ درصد برسد.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکار با سرعت قابل قبول کار ساخت و ساز این بیمارستان را انجام می دهد، اضافه کرد: با بهره برداری از این بیمارستان مردم تویسرکان دغدغه ای برای درمان ندارند.

گفتنی است بیمارستان ۹۶ تختخوابی قائم تویسرکان از سال ۸۷ کلنگ زنی شده و با جانمایی هایی که انجام شده تعداد تخت ها به ۱۵۴ تخت افزایش یافته است.

این بیمارستان دارای ۶ طبقه با اسکلت بتنی و دارای ۱۵۴ تخت با مساحت زیربنا به متراژ ۱۶ هزار و ۹۳۴ متر مربع است.

مساحت زمین این بیمارستان به متراژ ۴۶ هزار و ۷۶۲ متر مربع و دارای ۴ بلوک مجزا و قسمت های الحاقی و جانبی است.

این بیمارستان دارای بخش های سی تی اسکن، دیالیز، اهدای خون، اورژانس، درمانگاه ( دندانپزشکی، رادیولوژی، چشم پزشکی، واکسیناسیون)، آندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه ، ICU، NICU،LDR، زنان و زایمان، کودکان، CCU، جراحی ، داخلی و اداری و مهدکودک است.

وزیر راه و شهرسازی پس از بهره برداری از برج مراقبت و سامانه روشنایی باند فرودگاه و بازدید از ایستگاه راه آهن همدان، از روند ساخت بیمارستان قائم تویسرکان بازدید کرد.

۹۹۰۴/‏۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =