۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83362201
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت زردآلو از باغ های میوه خلخال آغاز شد

اردبیل- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خلخال از آغاز برداشت زردآلو از باغ های میوه مناطق نیمه گرمسیری این شهرستان خبر داد.

بهبود علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۴۷۳ هکتار باغ زردآلوی واقع در مناطق نیمه گرمسیری خورش رستم و شاهرود ۳۵۵ هکتار باغ بارور بوده که با توجه به میانگین عملکرد ۶.۵ تنی محصول در هر هکتار پیش بینی می‌شود امسال هزار و ۵۰۰ تن انواع زردآلو از باغات این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

او اظهار کرد: با توجه به سرمازدگی بخش از درختان زردآلوی بخش شاهرود خلخال ناشی از بارش برف در اوایل اردیبهشت ماه مجموع محصول برداشت شده امسال نسبت به سال های گذشته کاهش خواهد داشت.

وی افزود: زردآلوی تولیدی این شهرستان به دلیل تلاش تولید کنندگان برای تولید ارگانیک محصول و استفاده نکردن باغداران از انواع کودها و سموم شیمیایی از رنگ و طعم خاصی برخوردار بوده و همواره مورد توجه خریداران است.

علیزاده گفت: انواع زردآلوی ارقام بومی و اصلاح شده در این شهرستان تولید می‌شود که می توان به نوع الله کرم، حسین خانی، شکری، سلطانی، گرد شیرین، اجی اریک، آخ اریک و سایر ارقام اشاره کرد.

از مجموع ۴۵ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی خلخال بیش از پنج هزار هکتار به ایجاد باغ های میوه اختصاص یافته و انواع میوه های مناطق سردسیری همچون سیب و گلابی پائیزه، میوه های مناطق نیمه گرمسیری مانند زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو، به، هلو و شلیل در این باغ ها تولید می‌شود.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

۶۰۱۶/‏۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =